Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Lietuvos Karo Aviacija 1919 - 40m. :: Asmenybės
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Balys Sruoga
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
2010 Grd 10 d., 22:06
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4087
Dauguma turbūt su susidomėjimu atsivertėte šią temą galvodami: ką tas Nerijus čia dabar prirašė Karo aviacijos asmenybių temoje ...
Tačiau: E.Ganusausko knygoje "Aukštumos" yra nemažai įdomių ištraukų iš archyvinių Karo aviacijos dokumentų. Vieną pastraipą nurašysiu:

Tarp pareiškimų (stoti į Karo aviacijos mokyklą 1919m. - N.K. pastaba), kuriuos rašė nežinomi, veikiausiai dabar jau visų užmiršti vyrai, vienas - tarsi atradimas:
"Prašau mane priimti Aviacijos mokyklon. Esu baigęs Panevėžio realinę mokyklą. 1 metus buvau Petrapilio girių institute. 2 metus lankiau lankiau Petrapilio universitetą ir 2 metus Maskvos valstybinio universiteto filologijos fakulteto literatūros ir dailės skyrių. Valstybinių kvotimų nelaikiau. Balys Sruoga"
Po dešimties dienų Karo aviacijos mokyklos viršininkas gavo Lietuvos spaudos biuro vedėjo laišką:
"Kadangi literatas B.Sruoga yra Lietuvos spaudos biurui būtinas ir nepamainomas bendradarbis, jis negali būti paliuosuotas nuo užimamos vietos, todėl ir Karo aviacijos mokyklos lankyti negali ir dėlto prašau jį nuo tos pareigos paliuosuoti"
Kitą dieną Aviacijos mokyklos viršinink įsakymu Balys Sruoga iš kandidatų sąrašų buvo išbrauktas.

(E.Ganusauskas. Aukštumos. psl.27-28)


Ir ką gali žinoti, jei ne tuometinės B.Sruogos valdžios nenoras jo paleisti iš einamų pareigų, galbūt šiandien B.Sruogos vardą tartume visai kitam kontekste. Galbūt jis būtų atsistojęs tarp gabiausių mūsų Aviacijos vyrų, galbūt būtų likęs visai nežinomas, galbūt...
Manau, ši trumpa žinutė jums buvo įdomi.





[ Redaguota 2010 Grd 10 d., 22:06 ]
Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook