Antanui Gustaičiui - 125

Nerijus Korbutas 2023 kovo 26 d., 00:41  


Minime 125-ąsias br. gen. aviacijos inžinieriaus, Antano Gustaičio gimimo metines.
Antanas Gustaitis - Lietuvos kariuomenės savanoris, karo lakūnas, ANBO konstruktorius, Lietuvos karo aviacijos ir jos pramonės kūrėjas. Neužmirškime!


Antanas Gustaitis

     

Nauja knyga apie Steponą Darių

Nerijus Korbutas 2023 vasario 27 d., 13:51  


(Foto: Jono Vaičenonio)


Vakar knygų mugėje pristatyta šio puslapio kūrėjo ir administratoriaus, muziejininko, lakūno Pijaus Poškaus knyga „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922-1927 m.“
Kas nesuspėjote įsigyti mugės metu - tai padaryti galėsite Lietuvos aviacijos muziejuje, Kaune.
Jei bus galimybė įsigyti internetu - informuosime papildomai.
     

Naujos knygos pristatymas

Nerijus Korbutas 2023 vasario 15 d., 12:17  
Ilgai lauktos Pijaus Poškaus knygos „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922-1927 m.“ pristatymas vasario 26 d. sekmadienį 14 val. Vilniaus knygų mugėje stendas 3.12

Pristatyme dalyvaus autorius, bei istorikai - Algimantas Kasparavičius ir Egidijus Papečkys. Moderatorius Mindaugas Kavaliauskas.

Apsilankykite ir įsigykite pirmieji!
     

S.Dariaus giminės IV d. Tėvas

Nerijus Korbutas 2023 vasario 13 d., 11:15  

Pirmosiose 3-iose straipsnių ciklo „S.Dariaus giminės“ dalyse pasakojome apie šeimos gyvenimą Amerikoje, Stepono Dariaus žmonos Jaunutės Liudvikos Škėmaitės šeimą, surasta ir patikslinta visą Jucevičių šeimos gyvenimo chronologija Rubiškėje ir t.t. Ši, 4-oji dalis pareikalavo daugiausiai pastangų, nors visa surinkta ir susisteminta medžiaga tilpo į keletą puslapių „Word“ programoje, tačiau ją surinkti užtruko beveik metus laiko, per kuriuos teko peržiūrėti dešimtis tūkstančių įrašų, šimtuose bažnytinių knygų. Ir nors dar negalime sakyti, kad darbas jau užbaigtas, dar likę nemažai tuščių langų, bet esminė informacija jau yra. Atsakyta į svarbiausius klausimus - kur ir kada gimė Dariaus tėvas. Manome, kad ir į klausimą kas buvo Darašius - taip pat atsakyta. Kviečiame paskaityti!


S.Dariaus giminės IV. Tėvas
     

Plk. ltn. Narcizui Tautvilui (Ferensui) - 120

Nerijus Korbutas 2023 sausio 05 d., 10:43  
Prieš 120 metų, 1903 m. sausio 5 d. Rozalimo valstiečių Juozapo Ferenso ir Veronikos Navickaitės šeimoje gimė sūnus - Narcizas Ferensas, vėliau pasikeitęs pavardę į Tautvilas. 1923 m. įstojo į Karo mokyklą ir ją baigė 1925 m.
1926 m. priimtas į Aukštuosius karininkų kursus, Aviacijos skyrių, kuriuos baigė 1927 m.
Tarnybos aviacijoje metu padarė puikią karjerą, buvo 6-osios eskadrilės vadu bei Pajuosčio (Panevėžio) aerodromo komendantu, o 1939 m. paskirtas Karo aviacijos 1-osios (žvalgybos) grupės vadu ir netrukus suteiktas pulkininko leitenanto laipsnis.
1941 m. Birželio sukilimo dalyvis.
Prasidėjus okupacijoms, 1944 m. pasitraukė į Vakarus. 1954 - 1973 m.dirbo Kongreso bibliotekoje Vašingtone. Mirė 1973 m. rugpjūčio 18 d.
Kviečiame paskaityti atnaujintą biografiją, peržiūrėti pateiktas fotografijas ir dokumentus.

Narcizas Tautvilas - Ferencas
     

Istorinė kelionė Lituanica per Atlantą prasidėjo!

Nerijus Korbutas 2022 gruodžio 26 d., 12:47  
(FOTO: A.Valujavičius)Antrosios Kalėdų dienos ankstų rytą keliautojas Aurimas Valujavičius pradėjo savo didžiąją gyvenimo kelionę per Atlantą vienviete irkline valtimi. Šis žygis dedikuotas Dariaus ir Girėno skrydžio Lituanica per Atlantą 1933 metais 90-mečiui. Linkime palankaus vėjo ir laukiame pasaulio rekordo!
Sekite Aurimo Odisėją visose jo socialinėse platformose, o gyvai stebėti jo lokaciją galite šioje nuorodoje: https://eur-share.explore.garmin.com/VALUJAVICIUS
     

Naujas paukštis Lietuvos padangėje!

Nerijus Korbutas 2022 lapkričio 24 d., 11:42  
(FOTO: sekunde.lt)Po ilgų metų sunkaus darbo, kūrybos, sėkmių ir negandų - Stanislovo Čepaičio kūrinys - istorinio 1909 m. “Henri Farman III” replika jau Lietuvos padangėje! Sveikiname aviakonstruktorių!


VIDEO YOUTUBE
     

Sklandymo mokyklai Pažaislyje - 90!

Nerijus Korbutas 2022 rugpjūčio 15 d., 13:30  
Prieš 90 metų, 1932 m. rugpjūčio 15 d. popietę, Pažaislio smėlynuose buvo oficialiai atidaryta pirmoji Lietuvos Aero Klubo sklandymo mokykla. Iškilmių metu pašventintas pirmasis mokyklos sklandytuvas B.Oškinio T-1. Sklandytuvas pastatytas bei mokykla atidaryta Kauno Aukštesniosios technikos mokyklos (ATM) būrelio (kurio branduolį sudarė E. Rozenbergas, B.Oškinis, V.Butkevičius, V.Ašmenskas, A.Naujokas, J.Obelenis) pastangomis. Mokyklos viršininku paskirtas av.j.ltn. G.Heidrikis. Iki žiemos atlikta 410 skridimų, paruošti pirmieji Lietuvoje ”A” pilotai.
Kviečiame peržiūrėti virtualią parodą LIETUVOS AERO KLUBAS 1927 - 1940 M. , kurios dalis skirta ir pačią Lietuvos sklandymo aušrą menantiems skraidymams Pažaislyje.
     

Atkurtas B.Oškinio T-1 „Technikas“

Nerijus Korbutas 2022 liepos 09 d., 13:51  (Deniso NIKITENKOS nuotr.)


Sunkoka pervertinti tikro Lietuvos patrioto Benvenuto Ivanausko indėlį į mūsų aviacijos istorijos puoselėjimą!
Tyliai ir kantriai dirbant jo dirbtuvėlėse atgimsta istorija.
Žavimės ir didžiuojamės!


PLAČIAU ...
     

DOBI-I 100 metų

Nerijus Korbutas 2022 liepos 05 d., 16:03  
Šiomis dienomis, liepos pradžioje - sukanka 100 metų, kuomet jaunasis aviakonstruktorius Jurgis Dobkevičius ore išbandė pirmąjį savo lėktuvėlį DOBI-I. Tai ne tik pirmoji J.Dobkevičiaus konstrukcija, bet pirmasis lietuviškas lėktuvas apskritai!
Apsilankę žemiau esančioje nuorodoje - pateksite į Jurgio Dobkevičiaus puslapį, kuriame rasite išsamesnės informacijos:


JURGIS DOBKEVIČIUS
     
Eiti į puslapį   <<        >>  

Asmenybės

Spauskite foto
A.Gustaitis
J.Dobkevičius
S.Darius
S.Girėnas
F.Vaitkus
Z.Žemaitis
R.Marcinkus
P.Hiksa
L.Peseckas
J.Pyragius
B.Oškinis
P.Motiekaitis
V.Rauba
J.Kumpis