Skrydžiui „ANBO aplink Europą“ - 90!

Nerijus Korbutas 2024 birželio 25 d., 07:41  

Prieš 90 metų, 1934 m. birželio 25 d. rytą, legendiniam skrydžiui aplink Europą pakilo trys ANBO-IV . Kviečiame pakeliauti laiku ir sekti šią kelionę mūsų Facebook paskyroje
     

Skulptorius Juozas Šlivinskas (1950-2024)

Nerijus Korbutas 2024 balandžio 04 d., 07:56  
Netekome skulptoriaus Juozo Šlivinsko. Šio iškilaus Lietuvos menininko rankomis sukurta skulptūra Dariui ir Girėnui Ąžuolyne Kaune, didelis indėlis statant Aviatorių Memorialą Aleksoto aerodrome, paminklai Feliksui Vaitkui Linkuvoje ir Airijos Balinrobo miestelyje, A. Gustaičio, F. Vaitkaus biustai, bei nesuskaičiuojama galybė kitų paminklų ir memorialinių lentų.
Atsisveikinimas su velioniu vyks laidojimo namuose „Ceremina“ (R. Kalantos g. 76 a, Petrašiūnai, Kaunas) ketvirtadienį, balandžio 4 d., nuo 16 val. ir penktadienį, balandžio 5 d., nuo 10 val.
Urna išnešama 14 val. Mišios už Juozą Šlivinską bus aukojamos Kauno Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės (Palemono) bažnyčioje (Marių g. 24, Kaunas) penktadienį 9 val.
Velionis bus laidojamas Neveronių kapinėse (Neveronių k., Neveronių sen. (Palemono g.), Kauno raj.)
     

Vladas Kensgaila (1933 -2024)

Nerijus Korbutas 2024 vasario 21 d., 17:49  

Eidamas 91-uosius, po sunkios ligos, 2024 m. vasario 21 d. mirė aviacijos Lietuvos istorijos legenda, aviakonstruktorius, lakūnas Vladas Kensgaila.
Nuoširdi užuojauta šeimai ir bendražygiams.
     

El. leidinys „Stepono Dariaus giminės“.

Nerijus Korbutas 2023 gruodžio 20 d., 18:47  


Gerbiami Plieno Sparnai skaitytojai, kviečiame Jus įsigyti svetainės kūrėjo Nerijaus Korbuto parengtą el. leidinį „Stepono Dariaus giminės“. Leidinyje pirmą kartą, remiantis ne tautosaka, bet dokumentais - papasakota Stepono Dariaus šeimos istorija, ištaisytos 90 metų skelbtos klaidingos datos ir faktai. Tiek, kiek leido išlikusių bažnytinių knygų „gylis“ – sudarytos šeimų genealogijos. Be visų šių, sakytum, sausų faktų – sužinosite daug kitų įdomių dalykų, na, pvz. kuris S. Dariaus brolis 1972 m. JAV prezidento rinkimuose bandė mesti pirštinę R. Niksonui ir kaip jam sekėsi!
Leidinys gausiai iliustruotas vertingomis fotografijomis, įdomiomis iškarpomis iš JAV spaudos, bei pagrįstas bažnytinėmis metrikomis.
Visos surinktos lėšos keliaus į fondą, kuriame kaupiame lėšas naujam šios svetainės sukūrimui. Mūsų svetainei jau daugiau kaip 15 metų, kiek šaržuojant galima sakyti, kad internetiniame pasaulyje tai maždaug laikotarpis tarp paleolito ir mezolito, bet kalbant rimtai - jei norime išlikti, neišvengiamai reikia pokyčių, o pokyčiams reikalingos nemažos lėšos.
Ramaus Jums švenčių laukimo ir begalinė padėka Jums kas dalinsitės šia žinute bei įsigysite el. leidinį!
O nuorodą kaip jį įsigyti, rasite čia: https://www.korbutas.lt/stepono-dariaus-gimines/
     

Stasiui Girėnui - 130

Nerijus Korbutas 2023 spalio 04 d., 17:26  

Ramiame Žemaitijos kampelyje, tarp Skaudvilės ir Šilalės, girių ir kalvų apsuptyje nuo senų senovės rymo nedidukas, bet didelės istorijos kaimas - Vytogala. Kaime išaugo daug gabių asmenybių - karininkų, karo lakūnų, kunigų, mokytojų ir kitų sričių specialistų. Tačiau, neabejotinai, garsiausias jų - jau legenda tapęs Stanislovas Girskis arba tiesiog Stasys Girėnas.

     

Paruošta! Ištempk! Leisk!

Nerijus Korbutas 2023 rugsėjo 03 d., 11:44  

Nidos sklandymo mokyklai - 90!


Prieš 90 metų - 1933 m. rugsėjo 3 d. oficialiai atidaryta Nidos sklandymo mokykla. Tai ne šiaip mokykla - tai sklandytojų šventovė, jų didelių Skrydžių starto vieta, o ne vienam jų Nidos kopos tapo tramplinu į dangų visam gyvenimui. Per 6 mokyklos gyvavimo metus parengta šimtai visų kategorijų pilotų. Mokinių rankomis pastatyti pastatai, kurti sklandytuvai, pasiekta daugybė rekordų. Plačiau skaitykite:

NIDOS SKLANDYMO MOKYKLA

SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą - 90!

Nerijus Korbutas 2023 liepos 15 d., 09:02  (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus)


Stepono Dariaus ir Stasio Girėno
Skrydžiui per Atlantą su Lituanica - 90!
     

100-osios Av. ltn. P.Stelmoko žūties metinės

Nerijus Korbutas 2023 birželio 20 d., 09:20  

Minime liūdną sukaktį, kuomet prieš 100 metų - 1923 m. birželio 20 d. Kauno aerodrome žuvo jaunas ir perspektyvus Karo lakūnas, Lietuvos Kariuomenės savanoris ltn. Pranas Stelmokas. Kviečiame paskaityti:

Av. ltn. Pranas Stelmokas
     

Pirmasis Stepono Dariaus skrydis koviniu lėktuvu

Nerijus Korbutas 2023 birželio 13 d., 07:43  
Prieš 100 metų, 1923 m. birželio 13 d. būsimasis transatlantinis lakūnas Steponas Darius pirmą sykį pakilo į orą koviniu lėktuvu. Tą dieną jo valiai pakluso nebe koks mokomasis Albatrosas, o rimta ir galinga oro mašina - LVG C.V. Po skrydžio S.Darius iš mokomosios eskadrilės perkeltas į kovinę 3-ą eskadrilę karo lakūno pareigoms.
Data verta paminėjimo! Na, o visą S.Dariaus tarnybos Lietuvos karo aviacijoje laikotarpį rasite naujojoje P.Poškaus knygoje „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922-1927 m.“
Knygos ieškokite Lietuvos aviacijos muziejuje ar jo padaliniuose!
     

Vienas per Atlantą!

Nerijus Korbutas 2023 balandžio 26 d., 01:41  
Esame istorinio įvykio liudininkai! Keliautojas Aurimas Valujavičius antrąją Kalėdų dieną vienviete irkline valtimi išplaukęs iš Ajamontės Ispanijoje, šiandien, po 4 mėnesius trukusio irklavimo, pasiekė Majamį Floridoje ir perplaukė Atlantą. Tapo pirmuoju tai padariusiu lietuviu ir trečiu žmogumi pasaulyje!
Šį nepaprastą žygį Aurimas skiria Dariaus ir Girėno skrydžio Lituanica per Atlantą 90-mečiui paminėti. Nuoširdūs sveikinimai ir didžiulė padėka už garsinamus Lietuvos ir Lituanicos vardus!
     
Eiti į puslapį       >>  

Asmenybės

Spauskite foto
A.Gustaitis
J.Dobkevičius
S.Darius
S.Girėnas
F.Vaitkus
Z.Žemaitis
R.Marcinkus
P.Hiksa
L.Peseckas
J.Pyragius
B.Oškinis
P.Motiekaitis
V.Rauba
J.Kumpis