Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Transatlantiniai skrydžiai :: S.Darius ir S.Girėnas
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
"Lituanicos" pašovimo versija
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Kiras
2009 Vas 12 d., 10:48
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Dar kartą grįžtu prie pašovimo versijos.

Pijus rašė ...

Aš ir nesakau, kad jie paskelbė neteisingą aktą. Neduok Dieve! Gustaitis, Grigiškis ir Gavelis buvo galvoti vyrai.
Su oficialiąja išvada galima sutikti, bet svarbu isiaiškinti.... kodėl jie darė vienaip, o nekitaip?

Bet čia ir yra kolizija.
Jei tikim Vičiaus, Milevičiaus, Miežlaiškio ir kitų pasakojimais, kad "Lituanikos" liekanose rado kulkų, kad tos kulkos buvo pateiktos aviacijos štaban - tai tas kulkas ir faktus apie jas tikrai turėjo žinoti oficialios komisijos nariai: A.Gustaitis, Reimontas, Morkus, Gavelis.
Taigi žinodami šiuos faktus, jie turėjo juos paminėti, komentuoti. Bet to nėra. Išeina, kad šiuos faktus nuslėpė.
Gaunasi arba - arba.
Arba pirmieji pasakoja išgalvotas istorijas, arba antrieji jas nuslėpė.

Beje, Pijau, neištesėjai pažadų. Žadėtos stenogramos neįkėlei iki šiol.

Į viršų
sky76v
2009 Vas 12 d., 14:09
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Prisiminkim - kada buvo paskelbtas aktas - ir kada rasta kulka.
O filme ligos patale gulinčio Miežlaiškio pasakojimas, kad be kitų jis fotografavęs "iš Dariaus galvos išimtą susiraičiusią kulipką" - na, neatitinka kitų liudijimų. Be to - prisiminkime filmo kūrimo laikotarpį - tuo pat metu kurto "Skrydžio per Atlantą" epiloge pats R.Vabalas pabrėžtinai aiškina apie koncentracijos stovyklų slėpimą ir dėl to buvusį "Lituanicos" apšaudymą. Matyt, dėl cenzūros spaudimo šią versiją pabrėžti teko ir "Lituanikos sparnų" kūrėjams.

[ Redaguota 2009 Vas 12 d., 14:17 ]
Į viršų
Pijus
2009 Vas 12 d., 16:22
Pijus

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: 2008 Lap 05 d., 16:57
Pranešimų: 889
Kirai ,tai todėl nekėliau ,kad Miežlaiškio parodymas tikriausiai yra"klastotė". Neatitinka su faktais..... Ar su kitų liūdininkų parodymais. Be to kaip Saulius. S rašė reikia prisiminti filmo kūrimo laikotarpį. Matyt, filmas buvo atidžiai cenzuruojamas ,tad matyt reikėjo tą filmą kaip nors "prastumti". Tiesa, dar teko skaityti jau apie "Skrydžio per Atlantą" karpymą. Pasirodo ,kad daugelio gerų scenų žiūrovams neteko pamatyti....

Tai gerai, įkelsiu.
Į viršų
leon
2009 Kov 09 d., 10:51
leon
Užsiregistravęs dalyvis #62
Prisijungta: 2009 Kov 09 d., 09:49
Pranešimų: 8
Sveiki , netyčia užklydau į šį įdomų puslapį. Esu išėjusio anapilin 1982 m J. Miežlaiškio sūnus , ir mūsu didvyrių pašovimo tema , galima sakyti buvo paviešinta tėvo labai vėlai, nes Jis laikė tai kaip karinė paslaptis. Jam buvo duotas isakymas nufotografuoti šią amžiaus lėktuvo katastrofą , po vieną nuotrauką padarius ir negatyvus atiduoti tam kas davė šį įsakymą, aiškindamas tai , kad su Vokiečiais buvo labai įtempta politinė padėtis ir negalima buvo aštrinti konfrontaciją. Ačiu Adminui už mano tėvo nuotrauką , Jis tais laikais turėjo puikia foto filmavimo kino , aparaturą jau filmavo ant spalvotos 16mm Agfa- isopan
kino juostos.
Į viršų
Pijus
2009 Kov 09 d., 17:14
Pijus

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: 2008 Lap 05 d., 16:57
Pranešimų: 889
Ačiū už pasakojimą, malonu ,kad užsiregistravote mūsų svetainėje.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2009 Kov 09 d., 21:25
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Sveikas atvykęs gerbiamas Leonai,
Malonu, kad prisijungėte prie šitos bendruomenės.
Iki šiol visiškai niekaip nevertinau pašovimo versijos, laikiau tai utopija.
Po jūsų komentaro esu priverstas permastyti tai ką žinojau, bet vistiek niekas neaišku...
Gal galite išsamiau, ar jums jūsų a.a.Tėvas jums asmeniškai pasakojo apie tai ir t.t.
Dėkoju iš anksto.
Į viršų
leon
2009 Kov 10 d., 17:25
leon
Užsiregistravęs dalyvis #62
Prisijungta: 2009 Kov 09 d., 09:49
Pranešimų: 8
Aprašysiu šiektiek trumpai apie save , kad patikėtumėt mano rašinių tikrumu . Manau man dar stogas neslenka žemyn. Esu galima sakyti Tėvo vaikas , nors jau perlipau septintą dešimtį , specialybių prasme esu pilnas technokratas visų vyriškų specialybių ir daugiau , plius radioelektronika, tik tėvas dar turėjo aviacijos lakūno pažymėjimą, o mane kažkaip netraukė nors visus procesus aviacijoje puikiai suprantu, nes ilgai užsiiminėjau vandens motoriniu sportu , visą savo gyvenimą tobulinu žinias ir laisvai galiu susirinkti bet koki kompą ir vienu pirštu kaip ką ir Jums parašyti.
A. A. Tėvas buvo labai įdomi asmenybė ir apie Jį galima pasakoti labai daug . Iki panagių mylėjo Lietuvą ir iki pat mirties tikėjo Lietuvos nepriklausomybės atgavimu . Didžiausia Jam dovana būtų pamatyti , kad Lietuva jau laisva.
to Nerijus Korbutas , kaip kitaip savo sūnui tiktai asmeniškai ir viską išsamiai , nuo pat mažens sakydavo buvau Jo dešinioji ranka. Žinau kokiu budu visas foto , filmų , foto , filmavimo bei kino aparatūros , archyvas , karo metu ir sovietmečiu buvo išsaugotas, tai labai nepaprastas būdas . Savo Tėvo pasakojimais tikiu nebuvo , tai labai kantrus įpatingai žingeidus visoms technikos naujovėm, politiškai išprusęs , niekada nepraleisdavo ,Amerikos balso , radio laidų Jo brolis Paulionis Jurgis ir sesuo Albina Miežlaiškytė kaip politiniai kaliniai daugiau po dešimt metų praleido Kolimos Magadano lageriuose , kartu su Jonu Rimša ir Antanu Lukša ir Jiems gryžus padėjo kaip galėdamas . Iš mamos pusės vienas brolis buvo mokytojas ir partizanavo ir vienoje apsuptyje žuvo, dalis giminių buvo išvežti į sibirą. Brolis Juozas buvo nepartinis garsiojo "Šešupės " kolūkio pirmininkas .Mūsų šeimą NKVD labai persiakiojo todėl privalėjome keisti gyvenamą vietą jų pakeitėme 18 kartų , toje sistemoje dirbęs majoras Ališauskas perspedavo kada jau gaudavo skundus apie mūsų gyvenamą vietą ir mes turėdavome persikelti kitur , nes priešingu atveju būtume kaip daugumas išvežti į sibiro platybes . Kodėl aš tai rašau , kad susidarytumet nors bendrą vaizdą koks Julius Miežlaiškis buvo žmogiška prasme , o Jums spręsti .


Į viršų
Nerijus Korbutas
2009 Kov 10 d., 21:15
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Labai Ačiū Leonai, tikrai įdomi ir vertinga informacija, galbūt perkelkime šią diskusiją į skiltį Asmenybės.
Būtų gerai sukurpti a.a.Jūsų Tėvuko J.Miežlaiškio biografiją, juk tai tikrai ypatinga asmenybė mūsų Karo Aviacijoje tarpukariu.

O šitoje temoje paprašysiu grįžti prie Lituanicos pašovimo versijos.
Į viršų
egiz
2009 Geg 07 d., 15:23
egiz
Užsiregistravęs dalyvis #34
Prisijungta: 2008 Grd 08 d., 18:15
Pranešimų: 197
Štai ką rašo Z.Kondratas knygelėje "Pirmasis lietuvių skridimas per atlantą":
...atlanto nugalėtojų mirties kaltininkai yra letuvių biznieriai,pagailėję pinigų skridimui paremti, ir hitlerininkai, apšaudę juos,skrendančius per Vokietiją...
Į viršų
Kiras
2009 Geg 07 d., 16:31
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
egiz rašė ...

Štai ką rašo Z.Kondratas knygelėje "Pirmasis lietuvių skridimas per atlantą":
...atlanto nugalėtojų mirties kaltininkai yra letuvių biznieriai,pagailėję pinigų skridimui paremti, ir hitlerininkai, apšaudę juos,skrendančius per Vokietiją...

Ką tuo nori pasakyti?

Kad buvo per mažai pinigų? Tai pinigų visuomet būna mažai.

O kaip įrodyti tuos Z.Kondrato teiginius?
Kokie konkrečiai "biznieriai" kalti? Jų pavardės?
Juk kai kurie "biznieriai" parėmė skridimą. Pvz. Milvydas nupirko visą skridimui reikalingą benziną, kitas - tepalą.
O kur apšaudymo įrodymai? Tokių nėrasta. Yra tik spėlionės.
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook