Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Transatlantiniai skrydžiai :: F.Vaitkus
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
P.Šaltenis ir Lituanica II
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
2010 Lap 16 d., 17:19
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Besklaidydamas J.Pyragiaus laiškus E.Jasiūnui, užtikau tokią žinutę:

Iš 1971. VI.18 laiško:

"... Kad Šaltenis palaužė Lituanica II svečiuodamasis Lietuvoje, aš žinojau. Tada tas įvykis nebuvo plačiai komentuotas, nes lėktuvas kažkodėl nebuvo populiarus. Mat, jo niekam negalėjo pritaikyti, nors ir buvo už jį sumokėta 90.000 litų ... "

O man šis P.Šaltenio nuotykis Lietuvoje nebuvo girdėtas. O jums ?

Iš šios citatos galima išrutulioti dvi temas - pirmoji apie Lituanicos II palaužimą, o antroji apie minėto lėktuvo panaudojimą ir prasmę Karo aviacijoje.
Kad LAK'ui jis būtų buvęs naudingas tai faktas - švenčių metu vėžinti Lietuvos žmoneliams pats tas, na, o Karo aviacijoje net nežinau. Buvo jam ten prigalvoję visokių paskirčių: meteorologiniams, kokiems tai moksliniams tyrimams ar dar kažkam ...
Aš Lituanicai II Karo aviacijoje matau tik vieną realią paskirtį: įrengti VIP saloną ir vežioti aukštus šalies pareigūnus, pvz. vizitų po Europos šalis ar pnš. Taip pat pavežioti po Lietuvą aukštus svečius iš užsienio. Na tarkim nuskraidinti iš Kauno į Palangą. Ką jūs galvojat ?
Į viršų
Kiras
2010 Lap 16 d., 19:38
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Man šis faktas irgi negirdėtas.

Beje, įdomu ir tai:
buvo už jį sumokėta 90.000 litų ...

Sakyčiau neblogas pinigų švaistymas.

Kai tuo pačiu dėl Dariaus ir Girėno ekspozicijos muziejuje buvo taip:
Šiuos siūlymus jis išdėstė 1933 m. gruodžio 4 d. rašte generalinio štabo viršininkui, kuris pritarė, tačiau skirti lėšas ekspozicijos įrengimui atsisakė. Ekspozicijos įrengimas buvo finansuojamas iš muziejaus biudžeto bei Dariaus ir Girėno paminklui pastatyti komiteto surinktų visuomenės aukų.

Kiek žinau pagal ALTASS ir F.Vaitkaus sutartį po skridimo "Lituanika-II" turėjo atitekti F.Vaitkui. Tai jam ir reikėjo pasiimti tą aplaužytą lėktuvą.
Bet Lietuva perka už 90000 Lt (kituose šaltiniuose berods už 15000$), paskui remontuoja. O vėliau dar pasirodo, kad jis niekam nebereikalingas...
Į viršų
AntanaZ
2010 Lap 17 d., 09:14
AntanaZ
Užsiregistravęs dalyvis #143
Prisijungta: 2010 Bal 29 d., 08:28
Pranešimų: 299
Kažkokius ganudus girdejau, lygtai buvo Lithuanica II panaudota aukštuminiuose skrydžiuose "kosminiams spinduliams tirti"...
Į viršų
mindozee.mig3
2010 Lap 17 d., 14:54
Užsiregistravęs dalyvis #58
Prisijungta: 2009 Vas 26 d., 23:56
Pranešimų: 468
AntanaZ rašė ...

Kažkokius ganudus girdejau, lygtai buvo Lithuanica II panaudota aukštuminiuose skrydžiuose "kosminiams spinduliams tirti"...

Jokie čia gandai, kurį laiką taip ir buvo.


Lietuvos sparnai 1995 Nr.3
Į viršų
Nerijus Korbutas
2010 Lap 17 d., 15:42
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Su panaudojimu dalinai aišku, o štai dėl palaužimo tai šiandien klausiau J.Čepo ką jis žino apie šį nuotykį, o gi sako visiškai nieko ir apskritai pirmą kartą išgirdo.
Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook