Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Įvairios temos :: Pokalbiai po sparnu...
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Diskusijos apie konkursinius straipsnius be vertinimo
Eiti į puslapį   <<      
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Autorius
2010 Spa 28 d., 12:13
Užsiregistravęs dalyvis #174
Prisijungta: 2010 Spa 20 d., 21:21
Pranešimų: 10
AntanaZ rašė ...

Visi pirma - esi šaunuolis, kad parašei straipsnį konkursui (nes daugelis - tame tarpe ir aš to nesugebėjo)
Ne šį sykį prastai parašiau, žinau šitą, tik aš prašau pvz. nes visi parašo, kad va tas ir tas, ir anas blogai, bet man reikia konkrečiai, kad žinočiau būtent kas blogai,norisi ateityje juk kuo geriau parašyti
AntanaZ rašė ...
Nei čia tave kas puola, nei tu labai čia teisinkis.
Žinau,kad prastai parašiau, bet kaip sakau man reikia žinoti konkrečiai kas yra blogai(štai kodėl gyvai bendrauti yra lengviau, bent pagal balso toną ir veidą žinai esmę, o dabar atrodo lyg aš iš pykčio, susinervinęs rašiau... aš tik noriu konkrečių Pavyzdžių)
AntanaZ rašė ...
Gal kam patiks tavo straipsnis - skirs tau pirmą vietą.
Jei būtų labai daug ''jaunimo'' tai įsivaizduoju,kad jie balsuotų už mano dėl tokių prežasčių: 1 lengvai skaitomas (tikrai?) 2 masėms juk ir patinka masėms skirti rašiniai , juk dažnas pasako, čia tiktų į kokį žurnalą ar laikraštį
AntanaZ rašė ...
Yra penkios vietos, mano nuomone tavo straipsnis vertas penktos. BET tai tik mano nuomonė kurią pagrindžiau. Kiti vertintojai įvertins kitaip
Nu praeitais metais atsirado keli kurie davė 1,2 vietas,norėjosi šiais metais geriau parašyti, bet nepavyko
AntanaZ rašė ...
Nieko nenorėjau nei įžeist, nei pažemint
Sakau, štai dėl ko gyvai pabendraut būtų geriau, nes iš šalies tikrai atrodo, kad čia įsižeidęs buvau, bet( jau 3 sykį kartojuosi) aš noriu konkrečiai žinoti,dėl to man reikia pvz.
AntanaZ rašė ...
ir ko mažiausiai trokštu - tai kad mano kritika atbaidytų tamstą nuo sekančių straipsnių rašymo.
rašysiu tol, kol laimėsiu
AntanaZ rašė ...
Galėsim detaliau aptarti tavo kūrinį.
Va aš to ir noriu!



[ Redaguota 2010 Spa 28 d., 12:18 ]
Į viršų
Kiras
2010 Spa 28 d., 15:45
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Autorius Nr.3 rašė ...

Kiras rašė ...

Bet prašyčiau paaiškinti kas buvo įtaisyti vėjo nunešimui matuoti: derivometrai ar gyroskopai?

Manau jau jūs labiau nusimanot šitoje situacijoje negu aš
Kiras rašė ...
Situacija panaši į klasikinę: "Bausti negalima pasigailėti".
Skyryba irgi turi reikšmę.

o čia nesupratau prie ko...

Tikrai matau, kad nesupratai... Pabandysiu paaiškinti dedukciniu metodu.
Tavo sakinys:
Lėktuvuose, be kompasų, buvo žiroskopai, vėjo nunešimui matuoti, įtaisyti dervometrai, bet neturėjo nei radijo, nei astronominių orientavimosi prietaisų.

Dabar taip:
Lėktuvuose, be kompasų, buvo žiroskopai vėjo nunešimui matuoti, įtaisyti dervometrai, bet neturėjo nei radijo, nei astronominių orientavimosi prietaisų.

Ir dar šitaip:
Lėktuvuose, be kompasų, buvo žiroskopai, vėjo nunešimui matuoti įtaisyti dervometrai, bet neturėjo nei radijo, nei astronominių orientavimosi prietaisų.

Atkreipk dėmesį į kablelius.
Ar jauti sakinių prasmės skirtumus?

Lygiai kaip ir čia:
"Bausti, negalima pasigailėti".
"Bausti negalima, pasigailėti".

Kablelio vieta pakeičia prasmę į priešingą.
Esmė ta, kad III sakinio variante aišku, jog vėjo nunešimui matuoti buvo įtaisyti derivometrai.
II sakinio variantą skaitytojas supras, kad vėjo nunešimui matuoti buvo žiroskopai.
I variante (autoriniam) iš vis neaišku kas vėjo nunešimui matuoti buvo naudojami - gyroskopai ar derivometrai.

Rašyti reikia taip, kadnebūtų dviprasmybių, kad skaitytojas vienareikšmiškai suprastų.
Tai čia tiek apie skyrybos reikšmę.

Dabar dar apie kai ką.
Nesutinki su AntanaZ, apie įžangą.
Aš ir manau, kad įžangos nėra. Ten greičiau epitafija... Ne kiekvienam skaitytojui gali būti malonu iš karto pasinerti į lentelės skaičius.
O ir lentelę reikia paaiškinti - reikia iššifruoti, ką tos skaičių virtinės reiškia. Na, kad ir taip, jog senus lėktuvus "Albatrosus", "Fokerius" keitė nauji ANBO, Dewoitinai, Gloster Gladiatoriai. Beje, ar manai, kad kiekvienas tavo straipsnio skaitytojas supras ką reiškia G-G1?

Dar toks dalykas. Tavo straipsnio pavadinimas "Lietuvos aviacija (1930-1940)". Tai tada lentelė nepilna. Čia tik Karo aviacija. O kur Aeroklubo lėktuvai su galybe sklandytuvų ir autožyru? Tai irgi yra aviacija ir ji minėtu laikotarpiu klestėjo.
Kur šaulių aviacija? O Orinio susisiekimo "Persivaliai"?
Taip kad, kaip sakoma, neatsakei į temą. Savo paties užsibrėžtą pavadinime.

O kad:
rašysiu tol, kol laimėsiu
tai šaunuolis! Pavydėtinas užsispyrimas. Toli eisi!

[ Redaguota 2010 Spa 28 d., 15:51 ]
Į viršų
Autorius
2010 Spa 30 d., 11:11
Užsiregistravęs dalyvis #174
Prisijungta: 2010 Spa 20 d., 21:21
Pranešimų: 10
Dėkui esmė suprasta,atsiprašau už klaidas. Iš klaidų juk mokomės,tai kitą sykį(tikiuosi ) parašyti geriau.
Į viršų
Eiti į puslapį   <<       

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook