Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Transatlantiniai skrydžiai :: S.Darius ir S.Girėnas
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
R.Vabalas - Skrydis per Atlantą
Eiti į puslapį       >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
2010 Geg 23 d., 15:35
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086




Vakar vakare per geriausią lietuvišką TV kanalą LTV rodė laidą „Kine kaip kine“. Pasakota apie filmą "Skrydis per Atlantą".

Laidų ciklą „Kine kaip kine“ inicijavo Lietuvių kino akademija, laidos rėmėjas – televizijos filmų prodiuseris Rolandas Skaisgirys. Laidą režisuoja Audrius Stonys, veda – Aistė Stonytė, redaktorius – Česlovas Stonys.

Vakarykštėje laidoje „Kine kaip kine“ išgirdome legendinio lietuviško filmo „ Skrydis per Atlantą“ sukūrimo istoriją. Režisieriaus Raimondo Vabalo filmą laidoje pristatė aktoriai Remigijus Sabulis ir Algimantas Matulionis, prisiminimais iš filmavimo aikštelės pasidalino kino dailininkas Algirdas Ničius ir filmo direktorius Algirdas Šemeškevičius.

Aišku, gaila, kad apie šio nepaprasto filmo statymą nebegalėjo papasakoti pats režisierius, šviesaus atminimo Raimondas Vabalas, jis iškeliavo anapilin prieš 10 metų.

Nežinau kodėl laidoje nebuvo kalbinamas vienas pagrindinių veikėjų Girėnas - aktorius, dabar garsus režisierius Eimuntas Nekrošius. Pasigedau ir Vlado Kensgailos komentaro. Šiaip aišku, kai filmas vertas filmo apie filmą, sutilpti į 30 min. trukmės laidelę sudėtinga...

Daugiausiai kalbėjo Remigijus Sabulis, papasakojo apie filmavimus, kurie vyko nuo Rygos iki Sočio, prisiminė ir keletą pikantiškų įvykių, vienas tokių tai epizodas su Bellanca avarija bandymų metu. Pasirodo, R.Vabalas sumanė chuliganiškai nufilmuoti epizodą kurio metu R.Sabulis turėjo tik truputį pavažiuoti su užkurta Bellanca, o chuliganiškai todėl, kad šalia nebuvo to išmanančio žmogaus. Nežinau kaip ten jie užkūrė lėktuvą, bet R.Sabulis pervažiavo visą aerodromą ir jį sugebėjo apversti. Ant nosies pastatytą lėktuvą matome ir filme, o scena kuomet visi skuba gelbėti Stepono, nufilmuota spontaniškai. Lėktuvas nukentėjo nedaug - sulankstytas propeleris. Atvykęs V.Kensgaila už saviveiklą nepagyrė, o baisiausiai persiuto ir buvo pasiruošęs išardyti ir išvežti lėktuvą. Po ilgų atsiprašymų ir įkalbinėjimų konstruktorius atlyžo...




Po laidos LTV žiūrovai smagiai pažiūrėjo ir patį filmą. R.Vabalo filmas "Skrydis per Atlantą" yra išleistas DVD ir manau yra galimybė jį įsigyti.





[ Redaguota 2010 Geg 23 d., 15:39 ]
Į viršų
KĘSTUTIS A.
2010 Geg 23 d., 16:53
Užsiregistravęs dalyvis #25
Prisijungta: 2008 Lap 25 d., 00:56
Pranešimų: 136
Nerijau,čia yra dalis netiesos, ,,Bellanca'' vairavo Juozas Rimkevičius dabartinis Oškinio vaikų aviacijos direktorius,o Sabulis sėdėjo šalia.Darbe pas mus yra ir tas nelaimingas sraigtas.Juozas mechanikavo prie ''LITUANIKOS'' filmavimo metu,tuo pačiu padėdavo Kensgailai.Kai Kensgaila buvo kažkur išvažiavęs,kad nenutruktu filmavimas Vabalas ir paprašė Juozo sudalyvauti.Gale juostos buvo iškastas griovelis,kad lėktuvas į jį įvažiuotu,bet gavosi truputi ne pagal scenarijų,vos nekapotavo.Ir to važiavimo ten buvo gal 30 metrų,tik filme lėktuvas ilgai riedėjo bet tai jau operatorių triukai.Ir visus ''velnius'' iš Kensgailos irgi atsiėmė Juozas.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2010 Geg 23 d., 17:27
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Na, aš tik parašiau ką pasakojo R.Sabulis. Jis dar minėjo, kad aerodromo gale jam bevažiuojant pamatė karvių bandą, kad kažkas ten pradėjo rėkti: stabdyk! O stabdžių nėra! Tuomet baigėsi aerodromas, griovelis, smūgis! Na žodžiu nupasakojo vaizdingai...
Į viršų
sky76v
2010 Geg 23 d., 17:44
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Kiek pamenu iš V.Kensgailos pasakojimo, griovelis buvo tam, kad lėktuvas įvažiavęs vienu ratu apsisuktų. Bet įvažiavo kiek per dideliu greičiu.
Į viršų
KĘSTUTIS A.
2010 Geg 23 d., 18:55
Užsiregistravęs dalyvis #25
Prisijungta: 2008 Lap 25 d., 00:56
Pranešimų: 136
Kažkur esu skaitęs apie šio filmo statymą,ten buvo ir interviu su Vladu Kensgaila,tik niekaip neatmenu kur.Atrodo,kad leidinys aviacinis.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2010 Geg 23 d., 19:04
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
KĘSTUTIS A. rašė ...

Kažkur esu skaitęs apie šio filmo statymą,ten buvo ir interviu su Vladu Kensgaila,tik niekaip neatmenu kur.Atrodo,kad leidinys aviacinis.


Ar tik ne draugo Nerijaus "Mano Sparnuose" buvai radęs ?








Į viršų
KĘSTUTIS A.
2010 Geg 24 d., 01:38
Užsiregistravęs dalyvis #25
Prisijungta: 2008 Lap 25 d., 00:56
Pranešimų: 136
Labai gali būti,bet abejoju.Man kažkodėl atrodo,kad ''Lietuvos sparnuose'',nors turiu visus numerius bet neturiu kada ieškoti.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2011 Sau 05 d., 23:28
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Ištrauka iš V.Kensgailos straipsnio Mano "Lituanica" :

"Filmavimas neapsiėjo be nuotykių. Viename epizode pagal scenarijų reikėjo lėktuvą pastatyti ant nosies. Buvau numatęs, kad aerodrome iškasime duobę ir į ją įvažiavęs lėktuvas pakryps reikiamu kampu. Buvau prigrasinęs, kad be manęs nefilmuotų, bet R.Vabalas sugalvojo kitaip. Turėjau pagalbininką mechaniką, kuris ir apsiėmė mane "pavaduoti" . Jis neapskaičiavo greičio, lėktuvas įlėkė į duobę, virto ant nosies ir nulaužė propelerį.

Tada perpykau. Stengiesi, lakstai, o čia, pačioje filmavimo pradžioje, dar neskraidžius, aplaužomas lėktuvas. Galvojau, teks, keisti variklį. O nedaug trūko, kad lėktuvas būtų užsidegęs, ir dabar neturėtume nei filmo, nei "Lituanicos". Laimė, pakako pagaminti naują propelerį . O tai irgi nemažas darbas. Panaudota tik centrinė Jak-12 propelerio dalis, o mentes drožti ir prijungti teko pačiam."

Į viršų
KĘSTUTIS A.
2011 Sau 06 d., 00:22
Užsiregistravęs dalyvis #25
Prisijungta: 2008 Lap 25 d., 00:56
Pranešimų: 136
Taip Nerijau, manau kad čia tas pats straipsnis.
Į viršų
Kiras
2011 Sau 06 d., 12:40
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Reikėtų pabandyti prikalbinti Juozą Rimkevičių pasidalinti prisiminimais.
Į viršų
Eiti į puslapį       >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook