Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Lietuvos Karo Aviacija 1919 - 40m. :: Kiti klausimai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Lėktuvas prieš tanką
Eiti į puslapį   <<      
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Prunce
2010 Bal 03 d., 16:18
Užsiregistravęs dalyvis #66
Prisijungta: 2009 Kov 23 d., 21:46
Pranešimų: 838
Kiek supratau iš pasisakymų šioje temoje, vėl likau nesuprastas. Aš vadovavausi principu: apie mirusius arba gerai, arba nieko. Nieko apie tuos žmones, kurie nugalėjo rudąjį marą negalima sakyt blogo
. Aš norėjau pasakyti tik gerai. Taip, pripažįstu, kad tarybinė propaganda labai iškėlė savų lėktuvų galimybes (vien PO -2 vieno iš TSRS okupacinės Armijos dalinių Lietuvoje palyginimas su ANBO - IV/ 41 ko vertas), bet ar to paties nedarė irt Vokietijos propaganda. Ko verti pasisakymai apie supernaikintuvus He - 100 arba He - 112, kurių pagaminta vos po 1 - 20 vnt. ir jokiuose karo veiksmuose nedalyvavusius. Kas, Jūsų nuomone, padarė meškos paslaugą Luftwaffe asų garbei? Ar kas nors iš Jūsų skaitėte Hartmano atsiminimus "Pasiekite mane danguje"? Taip, buvo perlenkimai ir iš vienos pusės, ir iš kitos. Bet kas blogiau? Ar prarasti vos ne 1 000 000 Lietuvos gyventojų per 1941 - 45 (emigravę - taip pat praradimas), ar 300 000 per 1940 - 41 ir 1945 - 90 metus. Kas didesnę skriaudą Lietuvai padarė. O ar ne didžiausia skriauda yra dabartinė Lietuva: - per 20 nepriklausomos Lietuvos metų apie 800 000 emigravusių. Daugiau kaip pusė jų - negrįžtamai. Tai kad neskubėkim teisti svetimų - nuteiskime savus. Svarbiausia - kad visa tai, kas vyksta dabar, daroma tyliai. Ir niekieno neverčiami. Kuo tai - ne tautos genocidas? Gal ir per griežtai pasisakiau, bet esu pasiruošęs ne vienam išpuoliui savo adresu ir tikrai rasiu faktų savo nuomonei apginti. Nors čia ir ne apie Il - 2, bet į temą. Neteiskime tų, kurie padėjo galvas už svetimus įsitikinimus.
Kolega Auktis rašo:
aš manau, kad pergalė buvo JŲ, bet žuvę kariai realiai JIEMS nerūpėjo net ir gyvi būdami, o dabar tuo labiau - rūpi tik kaip politikos įrankis. JIE ir dabar nenori, kad paprasti žmonės viską žinotų, kaip ir paprastiems žmonės suprasti teisybę yra pernelyg skaudu bei sunku patikėti, kad tiek dešimtmečių viskas buvo grįsta propagandiniu melu. Todėl tegul JIE ir švenčia pergalės dieną, JIEMS ir reikia palaikyti gyvą šlovingo tarybinio kario legendą.

Taip, pilnai sutinku, kad jiems nusispjaut į savo aukas. Bet kuo mes geresni, jei taip pat į jas spjaudysime? Ar nemanote, kad tie žmones, kurie ėjo mirti dėl tos Tarybinės Tėvynės iš dalies ėjo mirti ir už laisvą Lietuvą? argi jie žinojo, kad po karo mūsų Tėvynė dar liks 50 metų po okupantų batu. Manau, kad tie, kurie ilsisi Lietuvos karių kapuose( nesvarbu, kieno pusėje jie kariavo) verti visokeriopos pagarbos, o ne paniekinimo. Niekindami juos tikrai geresniais už juops netapsim. Nors čia kalba ėjo apie prieštankinius lėktuvus, manau, kad šis atsitraukimas nuo temos tikrai jai nepakenks. Pilnai suprantu, kad tiek stalinas, tiek Hitleris buvo savo epochos blogis. Bet vieno aukštinimas kito sąskaita yra paprasčiausiai neetiškas. Apie Hitlerio ir jo pakalikų dorybes puikiausiai kalba Maidanekas (jei norite, galiu įdėti nuotraukas iš ekskursijos į šį mirties fabriką), Buhenvaldas, Dachau ir t. t., kur mirė tikrai daugiau žmogelių, negu gyveno 1940 - 45 ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltijyje. Žinoma, nemenkinu ir Gulago, Taimyro, Vorkutos lagerių... Bet visa tai - nuoskauda. O ją reikėtų atleisti, bet nepamiršti. Dabar ieškau ne tarybinių ir ne vokiškų informacijos šaltinių Il- 2/10 ir FW - 190G bei Hs - 129 duomenų. Ne tam, kad įrodyčiau, kas geresnis buvo, bet tam, kad jie patys už save kalbėtų. Beje, vienam iš šio Forumo narių kažkada perdaviau gana nemažai video informacijos apie Vokietijos lėktuvų bandymus TSRS ir tikėjausi, kad jie kada nors bus įdėti šiame forume. Deja... Taip pat ten buvo nemažai informacijos ir apie TSRS, JAV lėktuvus. Deja...
Į viršų
Nerijus Korbutas
2010 Bal 03 d., 23:28
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4087
Nukrypusią diskusijoje tęskite šioje temoje
Į viršų
Nerijus Korbutas
2010 Bal 04 d., 02:41
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4087
Noriu priminti, kad kolega eppanzer (Egidijus Papečkys) šia tema spec. mūsų svetainei parašė straipsnį:

Aviacija kovoje su tankais II PK metu
Į viršų
Eiti į puslapį   <<       

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook