Diskusijos

Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
sky76v
2013 Geg 08 d., 22:32
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
O modelyje dar viršaus langelis didesnis ir skaidrus. Ir proporcijos man truputį įtartinos.
Į viršų
Robitt
2013 Geg 08 d., 23:36
Robitt
Užsiregistravęs dalyvis #213
Prisijungta: 2011 Vas 12 d., 16:42
Pranešimų: 100
Kiras rašė ...

Niekas nenori atsakyti. Kur dingo aviamodelistai?
Manykit, kad čia viktorinos klausimas.

Užuomina




Ziūrint į pateiktą pavyzdį, kaip užuominą, ir į tą vieta kur apibraukiau, man nesueina galiniai stabilizatorių dydžiai. Pažiūrėjus į pavyzdį ir į brežinius - stabilizatorių plotas uodegos atžvilgiu baigiasi lygiai su uodega. O šiame paveikslėlyje to nėra. gal klystu aš nežinau, bet man taip atrodo

Į viršų
Prunce
2013 Geg 08 d., 23:44
Užsiregistravęs dalyvis #66
Prisijungta: 2009 Kov 23 d., 21:46
Pranešimų: 838
Bliamba. Su "Lituanica" ženklinimu kažkas ne taip gaunasi... Štai ši nuotrauka (003) rodo, kad viskas buvo atvirkščiai... Ženklai kairio sparno apačioje, dešinio viršuje. 082 nuotraukoje taip pat atidžiai įsižiūrėjus, galima rasti ženklinimo pėdsakus. Tai išeina, kad klydo ne modelio, pavaizduoto nuotraukoje kaip klausimas, autorius, o daugumos schemų autoriai. Tuo pačiu ir aš Jus suklaidinau. Nors karo aviacijoje JAV yra atvirkščiai - taip, kaip surašiau prieš tai žinutėje.





[ Redaguota 2013 Geg 08 d., 23:59 ]
Į viršų
Prunce
2013 Geg 08 d., 23:51
Užsiregistravęs dalyvis #66
Prisijungta: 2009 Kov 23 d., 21:46
Pranešimų: 838
Juozas rašė:

Prunce rašė ...

Žmogiškasis faktorius.

Egzaminą laikėt?


Iš kokio dalyko konkrečiai? Šiaip per savo gyvenimėlį teko ne vieną egzaminą laikyti ir ne du, ir ne dvidešimt... (:
Į viršų
Robitt
2013 Geg 09 d., 00:00
Robitt
Užsiregistravęs dalyvis #213
Prisijungta: 2011 Vas 12 d., 16:42
Pranešimų: 100
Prunce rašė ...

Bliamba. Su "Lituanica" ženklinimu kažkas ne taip gaunasi... Štai ši nuotrauka (003) rodo, kad viskas buvo atvirkščiai... Ženklai kairio sparno apačioje, dešinio viršuje. 082 nuotraukoje taip pat atidžiai įsižiūrėjus, galima rasti ženklinimo pėdsakus. Tai išeina, kad klydo ne modelio, pavaizduoto nuotraukoje kaip klausimas, autorius, o daugumos schemų autoriai. Tuo pačiu ir ašm Jus suklaidinau. Nors karo aviacijoje JAV yra atvirkščiai - taip, kaip surašiau prieš tai žinutėje.






As tai ryškiai apsišoviau... blin nuotraukoje aisškiai matyt stabilizatoriaus padėtis, ir dydis...Na tiek to. o dėl ženklinimo įrodei... Tikrai, ant kairio sparno apačioje žyma uždėta...
Į viršų
sky76v
2013 Geg 09 d., 02:04
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Bet būtent modelyje numeris yra ant kairiojo sparno viršaus. Taigi, priešingai, nei tikrosios „Lituanicos“.
Į viršų
Kiras
2013 Geg 09 d., 10:56
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Pateikdamas modelio iš VDKM nuotrauką, turėjau omenį ženklinimo numerį - t.y., kodėl ant kairio sparno viršaus? Kituose modeliuose - priešingai - ant dešinio viršaus, kairio apačios. Taip yra ant V.Kensgailos modelių Vilniaus aerouoste, Londono restorane "Lituanica", bei ant "Lituanikos" replikos. Taip pat ir ant spalvoto Gyčio Ramoškos piešinio, kurį pakišau kaip užuominą.
VDKM modelis, spėju, gamintas pagal Čepaičio brėžinius, kuriuose numeriai irgi ant kairio viršaus. Štai čia ir esmė - kodėl Čepaičio brėžinyje taip?

Kokie yra tikri ženklinimo reikalavimai nežinau, jokio egzamino šiuo klausimu nelaikiau. Bet visų matomų lėktuvų, tiek dabartinių, tiek senesnių - visur ant dešinio viršaus, kairio apačios. Pavyzdys:



Todėl nežinau ar Pruncė čia neklysta?
Prunce rašė ...

JAV - tiek karinėje, tiek civilinėje, tiek ir rekordinėje - aviacijoje galiojo vienos ir tos pačios ženklinimo taisyklės. Valstybinės priklausomybės ženklas ( balta žvaigždė mėlyname apskritime) arba civilinės - rekordinės registracijos numeriai ant sparnų buvo išdėstomi standartizuotai: kairio sparno viršus, dešinio sparno apačia - žiūrint skridimo kryptimi.

Į viršų
sky76v
2013 Geg 09 d., 13:57
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Karo muziejuje, man rodos, yra Edvardo Petkaus modelis. Jo brėžinys įdėtas į E.Jasiūno albumą.
Į viršų
Juozas
2013 Geg 09 d., 18:09
Užsiregistravęs dalyvis #20
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:29
Pranešimų: 360
Prunce rašė ...

Juozas rašė:

Prunce rašė ...

Žmogiškasis faktorius.

Egzaminą laikėt?


Iš kokio dalyko konkrečiai? Šiaip per savo gyvenimėlį teko ne vieną egzaminą laikyti ir ne du, ir ne dvidešimt... (:

Egzaminas yra tokiu pavadinimu: "Žmogiškąsis faktorius".

[ Redaguota 2013 Geg 09 d., 18:11 ]
Į viršų
Prunce
2013 Geg 09 d., 21:42
Užsiregistravęs dalyvis #66
Prisijungta: 2009 Kov 23 d., 21:46
Pranešimų: 838
Na, dėl karinės aviacijos ženklų tikrai neklystu. Štai pavyzdžiai. O va, civilinės ir rekordinės aviacijos srityje grybo papjoviau. "Lituanica" nebuvo išimtis tarp kitų rekordininkų ir civiliokų...

















Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook