Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Transatlantiniai skrydžiai :: S.Darius ir S.Girėnas
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Bombonešis "Lituanica"
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
2012 Vas 17 d., 21:54
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Sugebėjau ebėjuje praknisti šitokią fotografiją, kurią nupirko vos už porą dolerių, negaliu sau atleisti... Ir pradinį statymą buvau padaręs, bet blogai suskaičiavau aukciono pabaigos laiką ... man atrodė, kad baigsis šįvakar, o baigėsi dieną, o tada nebuvau pirie kompiuterio. Viskas teks pradėti ir telefone naudotis internetu





Šiek tiek buvom diskutavę viktorinoje:

auktis rašė ...

Taigi, po savaitgalio darbų ir pramogų lauke, mano mįslė tokia, manau ne itin sudėtinga :

Kas yra "Lituanica", pasakytų turbūt kiekvienas pradinukas. Žinome ir apie F.Vaitkaus "Lituanica II". Aviacijos muziejuje Kaune yra V.Kensgailos pagaminta "Lituanica" replika. 1993 m. JAV lietuvis E.Velonskis į Kauną atskrido Gulfstream IV, pavadintu "Litaunica III", taip atlikdamas pirmą istorijoje skridimą be nutūpimo tarp JAV ir Lietuvos.
Vis dėl to, dar vienas lėktuvas buvo pavadintas "Lituanica". Koks tai lėktuvas ir kodėl taip pavadintas?




Nerijus Korbutas rašė ...

Ištrauka iš Lietuviai JAV Karinėse Oro Pajėgose (USAAF) II Pasaulinio karo metu :

1943 m. liepos 3 d., Dariaus - Girėno žygio dešimtmečio sukakties proga, Čikagos Municipaliniame (dabart. Midway) aerodrome buvo pakrikštytas dvimotoris bombonešis vardu „LITUANICA". Krikšto apeigas atliko kleb. Anicetas Linkus. Ceremonijose dalyvavo žymesnieji visuomenės veikėjai, Am. Leg. Dariaus-Girėno Postas, ir gausus liet. visuomenės būrys. Čikagos lietuviai tada buvo išpirkę karo bonų už virš 1 mil. dol.

Skanuotam paveikslėlyje nelabai matosi, bet ant lėktuvo nosies šono užrašyta LITUANICA. Nesu tikras, kad atsakiau mįslę, tiesiog žinau tokią "LITUANICĄ" ir parašiau. Nėra aišku koks tai bombonešis, aš sakyčiau kažkas iš Lockheed Hudson'ų šeimos.







auktis rašė ...

Na taip, atsakei, šitą nuotrauką, tik iš kitos knygos ir turėjau galvoje
Lėktuvas kai kur nurodomas kaip Lockheed Hudson. Gaila, niekur nepavyksta rasti daugiau nuotraukų ar aprašymo. Pagal nurodomą krikšto datą, tai galėtų būti ir ankstyvas Lockheed Ventura, nes Hudsonų gamyba jau buvo lyg ir pasibaigusi. Labai įdomu būtų sužinoti tikslų lėktuvo tipą ar ser.numerį bei likimą - kur skraidė, ar kovojo mūšiuose ir pan. Esu tikras, kad pasikapsčius kur nors JAV archyvuose, užsikabinus už vietos ir krikšto datos, viskas paaiškėtų...

Į viršų
sky76v
2022 Geg 30 d., 10:15
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Nematyta nuotrauka iš Balzeko muziejaus:



15min: Ne pirmas kartas: kaip 1943 m. Amerikos lietuviai „metėsi“ ant lėktuvo JAV kariuomenei.
Į viršų
 

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook