Metams baigiantis ...

Nerijus Korbutas 2016 gruodžio 10 d., 23:43  

Cepelino namas, dirižablio namas - taip jį vadindavo to meto kauniečiai. Ši virtuali paroda papasakos jums apie šio milžiniško pastato, pastatyto prieš 100 metų - 1916 m., Kauno pakraštyje, greta tuomečio Žagariškių kaimo, istoriją. Nėra abejonių - pastatas savo didybe gniaužė kvapą ne tik, iš provincijos Nepriklausomybės aušroje atvykusiems savanoriams, bet ir patiems miestiečiams.
Šia virtualia paroda norime papasakoti šio pastato istoriją, bei pabandyti jus įtikinti, kad tai ne tik statinys, bet ir gyva mūsų istorijos dalis. Juk tai ir bene pirmieji "cepelinų" skrydžiai Lietuvoje, o nuo 1919 m. - pirmieji mūsų lakūnai, pirmieji lėktuvai, Nepriklausomybės kovos, čia gimė pirmieji DOBI, čia brendo A.Gustaičio vizija, čia kūrėsi aviacijos dirbtuvės, čia liūdėta, ir čia švęsta.
Džiugu, kad Kauno aerodromas pergyvenęs karus, sovietmetį, urbanizaciją, visgi, sugebėjo mums išsaugoti mažytę dalelę, to kas mena šį "cepelino namą" - grindinio plytelių fragmentus. Lankydamiesi Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome turite galimybę jas rasti, ant jų atsistoti, ir mintimis nusikelti į tuos laikus, apie kuriuos ir pasakojame, šioje, virtualioje parodoje. Malonių atradimų!

DIRIŽABLIO ANGARUI KAUNE - 100


     

Asmenybės

Spauskite foto
A.Gustaitis
J.Dobkevičius
S.Darius
S.Girėnas
F.Vaitkus
Z.Žemaitis
R.Marcinkus
L.Peseckas
J.Pyragius
B.Oškinis
P.Motiekaitis