Su Šventėmis!

Nerijus Korbutas 2018 gruodžio 24 d., 16:52  


Smagių šv. Kalėdų, kūrybingų 2019!!!

SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

Gruodžio 7-oji - Civilinės aviacijos diena

Nerijus Korbutas 2018 gruodžio 07 d., 13:24  Pasibaigus Nepriklausomybės kovoms ir stiprėjant valstybei pradėta rūpintis susisiekimo aviacijos organizavimu Lietuvoje. Atsirado poreikis oro transportu vežioti keleivius, siuntas ir paštą. 1921 m. priimtas Susisiekimo oru įstatymas. Kaune pradėjo leistis kelių užsienio bendrovių lėktuvai. Nuo 1922 m. Kaune pradėjo leistis reguliariai skraidantys RSFRS ir Vokietijos aviakompanijos „Deruluft" lėktuvai, nuo 1937 m. - Lufthansa, o nuo 1938 m ir Lenkijos LOT.
1934 m. Lietuvoje įsteigta Orinio susisiekimo inspekcija, 1938 m. įsigyti du keleiviniai lėktuvai Percival Q.6. Tais pačiais metais pradėti reguliarūs Lietuvos oro linijų skrydžiai Kaunas - Palanga, o 1939 m. atidaryta linija Kaunas - Ryga. 1940 m. okupavus Lietuvą, minėti Lietuvos oro linijų lėktuvai perduoti "Aeroflot", o Lietuvos oro linijos panaikintos.
Kviečiame peržiūrėti mūsų parengtą virtualią parodą:

Civilinė aviacija tarpukario Lietuvoje

SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

Mums 10 metų!

Nerijus Korbutas 2018 lapkričio 23 d., 00:00  

Mielieji, švęsdami atkurtos Lietuvos Kariuomenės 100-metį pasitinkame ir dar vieną gražią sukaktį - mūsų svetainės 10-ąjį gimtadienį.
Įdomus ir prasmingas tai buvo laikas. Sutikta galybė įdomių žmonių, pradedant aviatorių giminėmis iš tolimiausių pasaulio kampelių, baigiant režisieriais ir knygų leidėjais. Užduota ir atsakyta į tūkstančius klausimų. Nuveikta nemažai kitų gražių darbų.
Kita vertus, Pierre-Simon Laplace yra pasakęs: „tai, ką žinome yra taip niekingai maža lyginant su tuo, ko nežinome“, - tad, perfrafuojant galima būtų pasakyti: „tai ką padarėme yra taip niekingai maža lyginant su tuo, ko nepadarėme“ - todėl, manykime, sulauksime dar ne vieno apvalaus gimtadienio. Yra dėl ko.
Ačiū visiems kurie buvote, kurie esate dabar, ir tie kurie dar ateisite. Ačiū visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie šio projekto ir mūsų veiklos! AČIŪ VISIEMS!
SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

Eimuntas Nekrošius 1952 - 2018

Nerijus Korbutas 2018 lapkričio 20 d., 21:58  Nuotr. iš LTMKM archyvo.


Lietuva ir visas meno pasaulis gedi netikėtai išėjusio pasaulinio garso režisieriaus Eimunto Nekrošiaus.
Greta nesuskaičiuojamų aktoriaus ir režisieriaus nuveiktų darbų verta prisiminti ir patį pirmąjį E.Nekrošiaus vaidmenį kine, kuomet jis suvaidino Stasį Girėną R.Vabalo 1983 m. filme „Skrydis per Atlantą“.
Užuojauta kolegoms, bičiuliams, giminėms ir žinoma, vienam mūsų puslapio kūrėjų - Arvydui Nekrošiui.

SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

1918.11.11 - 2018.11.11

Nerijus Korbutas 2018 lapkričio 11 d., 15:22  

Prieš 100 metų, 1918 m. lapkričio 11 d. Europoje nutilo ginklai ir pasibaigė 4-ius metus trukęs 1-asis pasaulinis karas. Karo verpetai buvo įtraukę ne vieną lietuvį, ir nors, greičiausiai, nėra atlikta rimtų tyrimų apie lietuvius karius 1-ojo pasaulinio karo Vakarų fronte, tačiau tikrai žinome, kad tame kare dalyvavo ir vienas žymiausių vyrų Lietuvos aviacijos istorijoje. Tai Steponas Darius.
Paskaitykite Pijaus Poškaus rašinį apie S.Darių, jame trumpai apžvelgta ir tarnyba Europoje.SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

J.Dobkevičiaus konstrukcijos DOBI-II - 95

Nerijus Korbutas 2018 spalio 19 d., 23:31  

Žvalgybiniam talentingo konstruktoriaus Jurgio Dobkevičiaus lėktuvui DOBI-II - 95! Verta prisiminti!
Kviečiame paskaityti puikų G.Ramoškos darbą:SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

77-osios br. gen. inž. A.Gustaičio mirties metinės

Nerijus Korbutas 2018 spalio 16 d., 08:41  1941 m. spalio 16 Maskvos Butyrkų kalėjime nužudytas Antanas Gustaitis.
Br. gen. inž. Antanas Gustaitis - Lietuvos kariuomenės savanoris, karo lakūnas, ANBO konstruktorius, Lietuvos karo aviacijos ir jos pramonės kūrėjas.
Neilgas, bet labai prasmingas, šio Lietuvos sūnaus gyvenimas. Paskyręs gyvenimą savo Tėvynei, suteikęs Jai Sparnus, kaip ir daugelis anuometės Lietuvos kūrėjų - tapo sovietinio teroro auka.
Prieš 3 metus iš Lietuvos ypatingojo archyvo nusikopijavome, išvertėme ir paskelbėme br. gen. inž. Antano Gustaičio baudžiamąją bylą Nr. 1966.
Ši byla yra chrestomatinis pavyzdys kaip brutaliai buvo susidorojama su Lietuvą kūrusiais ir atsisakiusiais prisitaikyti prie okupacinio rėžimo žmonėmis.
Kviečiame peržiūrėti.

Brig. gen. inž. Antano Gustaičio baudžiamoji byla.

SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

„LITUANIKOS“ skrydis

Kiras 2018 spalio 07 d., 15:59  Prieš 85 metus, 1933 m. spalio 7 dieną laikraštyje „Lietuvos žinios“ buvo paskelbtas Antano Gustaičio vadovautos komisijos AKTAS dėl Lituanicos žuvimo priežasčių. Lietuvos žmonėms buvo pateiktos oficialios „Lituanikos“ katastrofos bei S.Dariaus ir S.Girėno žūties aplinkybės. Ir tarsi buvo padėtas taškas „Lituanikos“ skrydžio istorijoje.

Ta proga Plieno sparnų svetainė parengė pilną „Lituanikos“ katastrofos tyrimo dokumentų sąvadą.

Kartu pateikiame ir straipsnių ciklą „LITUANIKOS SKRYDIS“. Tai rašiniai daugiausia apie technines „Lituanikos“ skrydžio detales. Yra ir tai, ko galbūt nerasite ligšiolinėje „Lituanikos“ istoriografijoje. Šiuose rašiniuose taip pat yra tam tikrų niuansų, kurie nesutampa su nusistovėjusiais daug metų kartotais teiginiais, yra kai kurių prieštaravimų visuotinai priimtai nuomonei.


SVETAINĖS ADMINISTRACIJA     

Stasiui Girėnui - 125

Nerijus Korbutas 2018 spalio 04 d., 20:54  Prieš 125 metus, 1893 m. spalio 4 d. Vytogalos kaime, Kaltinėnų valsčiuje gimė legendinis transatlantinis lakūnas Stasys Girėnas (iki 1931 m. Stanislovas Girskis). Žuvo 1933 m. kartu su Steponu Dariumi lėktuvu „Lituanica“ perskridę Atlantą.

     

Legendiniam nusileidimui degančiu lėktuvu - 90

Nerijus Korbutas 2018 rugsėjo 21 d., 20:09  

Prieš 90 metų, 1928 m. rugsėjo 21 d. popietę Kauno aerodrome nutiko įvykis nuskambėjęs viso pasaulio spaudoje. Tą dieną karo lakūnas Leonardas Peseckas savo kūnu balansuodamas ant sparno sugebėjo nusileisti degančiu SOPWITH „1 ½ Strutter“. Išgelbėjo savo ir žvalgo K.Šimkaus gyvybes bei aukso raidėmis įsirašė į pasaulio aviacijos istoriją. Verta prisiminti! PLAČIAU...

SVETAINĖS ADMINISTRACIJA

     
Eiti į puslapį   <<        >>  

Asmenybės

Spauskite foto
A.Gustaitis
J.Dobkevičius
S.Darius
S.Girėnas
F.Vaitkus
Z.Žemaitis
R.Marcinkus
L.Peseckas
J.Pyragius
B.Oškinis
P.Motiekaitis