Vasario 16-oji

Nerijus Korbutas 2017 vasario 16 d., 08:24  

Sveikiname su Vasario 16-ąja – Lietuvos valstybės atkūrimo diena!     

Atkurtoms Karinėms Oro Pajėgoms - 25!

Nerijus Korbutas 2017 sausio 02 d., 17:15  

1992 m. sausio 2 d. atkurta Krašto apsaugos tarnybos Aviacijos tarnyba, kurios viršininku paskirtas plk. ltn. Zenonas Vegelevičius. Gegužės 21 d. krašto apsaugos ministro įsakymu KAM Aviacijos tarnybos viršininkui pavesta organizuoti skraidymo aparatų skrydžių LR oro erdvėje kontrolę. Balandžio 27 d. įkurta Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyba. Birželio 12 d. pirmasis Karinių oro pajėgų lėktuvas, pažymėtas lietuviškais ženklais. Ši diena laikoma Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės diena. 1996 m. sausio 24 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pavedė Karinėms oro pajėgoms organizuoti ir vykdyti aviacinius paieškos ir gelbėjimo darbus. 1998 m. balandžio 16 d. Estijos, Latvijos ir Lietuvos Respublikų Vyriausybės sudarė sutartį dėl Baltijos oro erdvės stebėjimo ir valdymo sistemos (BALTNET) sukūrimo. 2000 m. birželio 6 d. atidarytas Regioninis oro erdvės stebėjimo koordinavimo centras (Karmėlavoje, Kauno r.). Rugsėjo 1 d. įkurtas Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas. 2004 m. spalio 1 d. veiklą pradėjo Karinių oro pajėgų Ginkluotės ir technikos remonto depo. Liepos 23 d. KOP lakūnai su lėktuvais L-39ZA Lietuvos Respublikos oro erdvėje pradėjo vykdyti oro policijos funkcijas. Greitojo reagavimo budėjimai vyko iki 2004-07-09. 2004 m. Lietuvai tapus NATO nare, Zoknių aerodrome dislokuojami besikeičiantys NATO šalių naikintuvai, vykdantys oro policijos funkcijas Baltijos šalių oro erdvėje. Tais pačiais metais oro erdvės stebėjimui įsigyti vokiški trimačiai vidutinio nuotolio radarai TRML-3D. 2006 m. birželio 23 d. Lietuvos kariuomenė ir Italijos firma "Alenia Aeronautica" pasirašė sutartį dėl trijų taktinių transporto lėktuvų C-27J „Spartan", skirtų Karinėms oro pajėgoms įsigijimo. Spalio 12 d. Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariuomenių vadai pasirašė susitarimą dėl bendro Oro erdvės valdymo ir pranešimų centro (CRC) steigimo Karmėlavoje. 2015 m. birželio 2 d. į Lietuvą atskrido pirmasis iš trijų naujųjų Lietuvos kariuomenės įsigytų paieškos ir gelbėjimo Eurocopter AS365N3+ Dauphin sraigtasparnių (matote fotografijoje)
Didžiuokimės!

(Informacija iš lietuvoskariuomene.lt , foto šaltinis: wikipedia)
     

Su Naujaisiais 2017 !

Nerijus Korbutas 2016 gruodžio 31 d., 18:26  

Su Naujaisiais metais!

SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

Su šv. Kalėdomis!

Nerijus Korbutas 2016 gruodžio 24 d., 13:59  

Linksmų šv. Kalėdų!

SVETAINĖS ADMINISTRACIJA
     

Metams baigiantis ...

Nerijus Korbutas 2016 gruodžio 10 d., 23:43  

Cepelino namas, dirižablio namas - taip jį vadindavo to meto kauniečiai. Ši virtuali paroda papasakos jums apie šio milžiniško pastato, pastatyto prieš 100 metų - 1916 m., Kauno pakraštyje, greta tuomečio Žagariškių kaimo, istoriją. Nėra abejonių - pastatas savo didybe gniaužė kvapą ne tik, iš provincijos Nepriklausomybės aušroje atvykusiems savanoriams, bet ir patiems miestiečiams.
Šia virtualia paroda norime papasakoti šio pastato istoriją, bei pabandyti jus įtikinti, kad tai ne tik statinys, bet ir gyva mūsų istorijos dalis. Juk tai ir bene pirmieji "cepelinų" skrydžiai Lietuvoje, o nuo 1919 m. - pirmieji mūsų lakūnai, pirmieji lėktuvai, Nepriklausomybės kovos, čia gimė pirmieji DOBI, čia brendo A.Gustaičio vizija, čia kūrėsi aviacijos dirbtuvės, čia liūdėta, ir čia švęsta.
Džiugu, kad Kauno aerodromas pergyvenęs karus, sovietmetį, urbanizaciją, visgi, sugebėjo mums išsaugoti mažytę dalelę, to kas mena šį "cepelino namą" - grindinio plytelių fragmentus. Lankydamiesi Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome turite galimybę jas rasti, ant jų atsistoti, ir mintimis nusikelti į tuos laikus, apie kuriuos ir pasakojame, šioje, virtualioje parodoje. Malonių atradimų!

DIRIŽABLIO ANGARUI KAUNE - 100


     

Mums 8-eri!

Nerijus Korbutas 2016 lapkričio 22 d., 21:39  Kaip ir kasmet - lapkričio 23 d. mes jus sveikiname su Lietuvos Kariuomenės diena ir švenčiame savo gimtadienį.
Šįkart jau 8-ą.
Ačiū, kad esate, skaitote, klausiate, domitės. Šia proga parengėme jums nedidelę, bet tikimės, įdomią virtualią parodą, pasakojančią apie civilinę susisiekimo aviaciją Lietuvoje 1921 - 1940 metais. Sritis dar labai mažai tyrinėta, ir galbūt, šios kelios fotografijos kažkam iš jūsų pažadins norą į šitą sritį pažvelgti giliau. Malonių atradimų!
Virtuali paroda "Civilinė aviacija Lietuvoje 1921 - 1940 m"
     

Sklandytuvui PAGY - 80 metų!

Nerijus Korbutas 2016 lapkričio 14 d., 22:50  

Prieš 80 metų, 1936 m. lapkričio 15 d. Nidoje buvo išbandytas, konstruktorių A.Paknio ir A.Gyso suprojektuotas ir pastatytas, pirmasis lietuviškas dvivietis sklandytuvas P- 2 "PAGY"
KVIEČIAME PRISIMINTI (NUORODA Į VGC.LT)
     

Antaninai Liorentaitei 120!

Nerijus Korbutas 2016 lapkričio 11 d., 00:35  

Minime, 120-ąsias, pirmosios Lietuvos lakūnės ir parašiutininkės Antaninos Liorentaitės gimimo metines. Maloniai kviečiame susipažinti ar prisiminti šią nepaprastą asmenybę, aukso raidėmis įrašytą mūsų aviacijos istorijoje.
     

ANBO-II pakilo!

Nerijus Korbutas 2016 spalio 19 d., 00:06  (Foto: A.Vaicekausko)


2016 m. spalio 18 d. Pociūnų aerodrome išbandytas naujasis ANBO-II. Pilotavo aviakonstruktorius Rolandas Kalinauskas. Nuoširdūs sveikinimai!
Karščiausios naujienos ir komentarai ČIA
     

75-osios br. gen. inž. A.Gustaičio nužudymo metinės

Nerijus Korbutas 2016 spalio 16 d., 00:40  
75 metai praėjo nuo tamsios 1941 m. spalio 16 nakties, kuomet Maskvos kalėjimo požemiuose, nuo budelio rankos nutrūko Antano Gustaičio gyvenimo styga.

Br. gen. inž. Antanas Gustaitis - Lietuvos kariuomenės savanoris, karo lakūnas, ANBO konstruktorius, Lietuvos karo aviacijos ir jos pramonės kūrėjas.

Neilgas, bet labai prasmingas, šio tikro Lietuvos sūnaus gyvenimas. Paskyręs gyvenimą savo Tėvynei, suteikęs Jai Sparnus, kaip ir daugelis anuometės Lietuvos kūrėjų - tapo sovietinio teroro auka.

Akronimas ANBO - ne tik užrašas ar raidės, žyminčios Antano Gustaičio kurtus lėktuvus, šiandienoje tai ir pasididžiavimo savo istorija simbolis, vienas ryškiųjų tarpukario Lietuvos ženklų. Didžiuokimės tuo!

Minėdami šią liūdną sukaktį baigiame skelbti A.Gustaičio bylą. Šiandien paskelbėme paskutiniuosius dokumentus - Pažymą apie nuosprendžio A.Gustaičiui įvykdymą, bei LR Aukščiausiojo teismo A.Gustaičio reabilitavimo pažymėjimą.
Viską rasite A.GUSTAIČIO PUSLAPYJE.

O darbo buvo išties nemažai, istorija trumpai tokia:

2014 m. rudenį Lietuvoje viešėjo JAV gyvenanti brigados generolo A. Gustaičio dukra Rasa Gustaitis. Po vizito tarp R.Gustaitis ir VšĮ Plieno sparnai komandos užsimezgė bendravimas. Iškilo klausimas apie Antano Gustaičio bylą. Byla saugoma Lietuvos Ypatingame archyve, tad ją pasiekti neiškilo jokių problemų, tačiau, byloje esanti medžiaga yra rusų kalba, ir daliai jaunesnių žmonių nėra suprantama. Teko išversti į lietuvių kalbą. Darbas pasirodė ne toks ir paprastas - daug kur sunkiai įskaitomi ranka rašyti įrašai, pareigybių, struktūrų santrumpos ir t.t. Šį milžinišką darbą atliko mūsų komandos narys Gintautas Kačergius, nuoširdi padėka kolegai nuo visos komandos!

Ši byla yra chrestomatinis pavyzdys kaip brutaliai buvo susidorojama su Lietuvą kūrusiais ir atsisakiusiais prisitaikyti prie okupacinio rėžimo žmonėmis. Tikimės, ji bus įdomi istorikams, studentams ir visiems Lietuvos istorija besidomintiems žmonėms!


Pagarbiai, Svetainės komanda

     
Eiti į puslapį   <<        >>  

Asmenybės

Spauskite foto
A.Gustaitis
J.Dobkevičius
S.Darius
S.Girėnas
F.Vaitkus
Z.Žemaitis
R.Marcinkus
L.Peseckas
J.Pyragius
B.Oškinis
P.Motiekaitis