Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Transatlantiniai skrydžiai :: S.Darius ir S.Girėnas
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Kai norisi tiesiog pašnekėti... Lakūnų nuovargis
Eiti į puslapį       >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
2009 Lie 17 d., 00:22
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Vakar visą dieną galvojau - skrenda... Virš neaprėpiamos vandenų galybės skrenda ir skrenda. Motoras dirba be priekaištų, lakūnai įsitempę stebi prietaisų parodymus, pilotuoja lėktuvą, žiūri kursą... Vakare besėdėdamas vėl galvoju: vis dar skrenda... Pažiūrėjau su šeima R.Vabalo "Skrydį per Atlantą" ir nuėjau gult su mintim - vis dar skrenda...
Ryte atsikeliu ir galvoju - jau para, o jie vis dar skrenda... Praėjo ir ši diena, o jie vis dar skrenda... Tuomet ir pradedi galvoti apie tai ką tai reiškia. Ką reiškia ne tik išsėdėti šitiek valandų, bet išsėdėti nepatogiai, pastovioje įtampoje, be galimybės sustoti, pailsėti.
Fiziškai, būdami ant žemės, turbūt to niekada nesuprasim. Bet tai įkvepia. Tai padeda įveikti sunkumus. Ir tie žemiški sunkumai tampa tokie niekingi kai pradedi galvoti kokius sunkumus teko įveikti mūsų Didvyriams...


[ Redaguota 2009 Lie 18 d., 11:36 ]
Į viršų
Kiras
2009 Lie 17 d., 21:41
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Apie tai aš irgi dažnai ir ilgai galvodavau.

Nerijus Korbutas rašė ...

jie vis dar skrenda... Tuomet ir pradedi galvoti apie tai ką tai reiškia. Ką reiškia ne tik išsėdėti šitiek valandų, bet išsėdėti nepatogiai, pastovioje įtampoje, be galimybės sustoti, pailsėti.

37 valandos... Motoro ūžesys ir vibracija. Sėdėjimas ne krėsle o ant tepalo bako patiestų pripučiamų pagalvėlių. Nugaros remiasi į šaltą benzino bako sienelę. Kojos nutirpsta, o jas ištiesti ir pramankštinti nėra kaip...

Nerijus Korbutas rašė ...

lakūnai įsitempę stebi prietaisų parodymus, pilotuoja lėktuvą, žiūri kursą...

Tikriausiai Dariui ir Girėnui nemažą dalį kelio teko skristi debesyse ir naktį, t.y. aklai - vien pagal prietaisus. O toks skridimas labai vargina psichologiškai. Nes nesimato nei žemės, nei dangaus, nei vandenyno. Ir būtina tikėti tik prietaisų parodymais. O išvargusiam žmogui dažnai susidaro klaidingos ilizijos. Gali pasirodyti, kad lėktuvas svyra, ar smunka žemyn ir pan.
Štai ką rašė F.Vaitkus po savo transatlantinio skridimo:

...instrumentai man jau buvo pradėję raibuliuoti akyse, ir sykį ar du aš pastebėjau, kad žiūriu į pasisukusias instrumentų adatėles ir nieko nedarau!

Bet kaip buvo S.Dariui ir S.Girėnui, mes nesužinosim... Jokių skridimo užrašų neišlikę. Galime tik įsivaizduoti...

Į viršų
Kiras
2011 Lie 15 d., 21:30
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Nerijus Korbutas rašė ...

skrenda... Virš neaprėpiamos vandenų galybės skrenda ir skrenda. Motoras dirba be priekaištų, lakūnai įsitempę stebi prietaisų parodymus, pilotuoja lėktuvą, žiūri kursą...

Taigi, skrenda...
Šiuo laiku virš Niufaundlendo. Netrukus išmes raštelį virš Grand-Folso miestelio. Tai buvo paskutinė jų žinia pasauliui...
O dar už valandos prasidės Atlanto platybės, priekyje nakties tamsa, audros, Europos rūkai...
Iki tragedijos dar apie 30 val...

[ Redaguota 2011 Lie 15 d., 22:02 ]
Į viršų
Nerijus Korbutas
2011 Lie 15 d., 23:23
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
O buvo galima tragedijos metines (78-ąsias) pasitikti Soldino girioje. Bet dviem su minde gavosi truputį per brangiai ....
Į viršų
Kiras
2011 Lie 16 d., 16:00
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Man tokia kelionė būtų ne pagal jėgas...
Į viršų
rimass
2011 Lie 16 d., 23:26
Užsiregistravęs dalyvis #44
Prisijungta: 2008 Grd 28 d., 18:07
Pranešimų: 163
Mano dukra išvyko į Soldiną ir ten pamines 78-ąsias metines. Prašiau kad padarytu fotografijų,tai kai parvažiuos įkelsiu.
Į viršų
rimass
2011 Lie 25 d., 22:02
Užsiregistravęs dalyvis #44
Prisijungta: 2008 Grd 28 d., 18:07
Pranešimų: 163
rimass rašė ...

Mano dukra išvyko į Soldiną ir ten pamines 78-ąsias metines. Prašiau kad padarytu fotografijų,tai kai parvažiuos įkelsiu.















[ Redaguota 2011 Rgp 01 d., 18:10 ]
Į viršų
rimass
2011 Lie 25 d., 22:13
Užsiregistravęs dalyvis #44
Prisijungta: 2008 Grd 28 d., 18:07
Pranešimų: 163
rimass rašė ...

Mano dukra išvyko į Soldiną ir ten pamines 78-ąsias metines. Prašiau kad padarytu fotografijų,tai kai parvažiuos įkelsiu.




























[ Redaguota 2011 Rgp 01 d., 18:14 ]
Į viršų
Nerijus Korbutas
2011 Lie 25 d., 22:14
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Ačiū Rimai.
Į viršų
Kiras
2011 Lie 26 d., 15:53
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Šaunus reportažas!
O gal galima sužinoti, kas per žmonės prie paminklo? Kariškis?

Beje, reikėtų pataisyti "pilotažines" nuotraukas. Galėčiau atversti, bet dabar "komandiruotėje", tai neturiu laiko. Po savaitės sutvarkysiu.
Į viršų
Eiti į puslapį       >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook