Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Lietuvos Aero Klubas 1927 - 40m. :: Kiti klausimai
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Nidos Sklandymo mokyklos pastatai
Eiti į puslapį       >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
2010 Grd 06 d., 13:01
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086





Ieškau visos įmanomos informacijos apie Nidos Sklandymo mokyklos pastatus, t.y.:

angaras (B.Oškinio projektas, statytas 1933m.)
bendrabutis (V.Žemkalnio - Lansbergio projektas, statytas 1934 m.)

Fotografijas vgc.lt albumuose jau peržiūrėjau, išsirinkau. Domina visa bent kiek susijusi informacija. Kažin ar įmanoma kur nors archyvuose rasti brėžinius, ar bent eskizus ? Gal kas kur esat užtikę pvz. angaro matmenis ar pnš. Žodžiu, tinka visos, net ir mažiausios smulkmenos.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2011 Vas 05 d., 18:17
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Sveiki, iškilo šiek tiek neaiškumų su NSM angaru, pradžiai nuo paprastesnio:

Vos pastatyto angaro, taip pat 1934, 1935 m. fotografijose (žiūr.1 pav.) matome, kad priekinė apkala virš angaro vartų - vertikalios lentos, tuo tarpu 1938 m. fotografijoje (žiūr.2 pav.) aiškiai matyti, kad lentos jau horizontalios. Matomai, renovacija: atšiaurus klimatas, gal per atsivėrusius plyšius ėmė stipriai vėjai košti, ar lietus lyti, gal žiemą pripustydavo tai ir apkalė matomai papildomai.

Kitas klausimas: angaro dydis, tiksliau fermų skaičius. Statomo angaro fotografijose aiškiai matyti, kad pastačius paskutinę fermą (žiūr.3 pav.) - jų yra 12, tą patį skaičių matome ir vėliau (žiūr.4 pav.) . Tačiau, dar vėlesnėje fotografijoje (žiūr.5 pav.) jau priskaičiuojame 18 fermų. Matomai, angaras buvo išplėstas, tik neaišku kuriais metais. O žinoti būtų gerai...






Į viršų
Nerijus Korbutas
2011 Vas 08 d., 21:21
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Dėkui Sauliui, vgc.lt forume "mygom" išsprendus šiuos "rebusus":

Pasirodo, niekas ten papildomai horizontaliai lentų nekalė - tai tiesiog kita (galinė) angaro siena, ką neginčijamai įrodo ši fotografija:





Na, o sužinoti apie angaro prailginimą pasirodo irgi nebuvo sunku, tereikėjo perversti "Lietuvos Sparnus":

„Lietuvos sparnai“ 1935.5, 133 p.:

„Šiomis dienomis pradėti darbai angaro pailginimo, kuriuos vykdo E.Brožaitis sklandymo mokyklos viršininko priežiūroje.“

1935.6, 164 p.:

„Nidos angaro praplatinimo darbai jau baigti ir jiems priimti šiomis dienomis vyksta į Nidą L.A.K. vicepirmininkas p. inž. Pr.Hiksa.“
Į viršų
Nerijus Korbutas
2011 Vas 09 d., 16:05
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Raudonus brūkšnelius ir rodyklę ignoruokit, bandysiu tuos vėliavų stovus ir vėjarodes identifikuoti pats, nekvaršindamas jums galvų, o vat štai pastatėlis į kurį rodo žalia rodyklė - visai neaiškus. Aš manyčiau, kad tai labai žemiškos paskirties pastatas - tualetas, ką jūs manot ?



Į viršų
Pijus
2011 Vas 09 d., 19:38
Pijus

Užsiregistravęs dalyvis #4
Prisijungta: 2008 Lap 05 d., 16:57
Pranešimų: 889
Gali būti, o gal tai sandėliukas?
Į viršų
Grenadier
2011 Vas 09 d., 19:54
Užsiregistravęs dalyvis #59
Prisijungta: 2009 Kov 01 d., 12:21
Pranešimų: 71
Manau, kad tikimesnis tualeto variantas. Kai turimas toks angaras abejoju ar reikia nediduko sandėliuko šalimais.
Į viršų
andriusis
2011 Kov 20 d., 23:50
Užsiregistravęs dalyvis #186
Prisijungta: 2010 Lap 29 d., 21:20
Pranešimų: 133
O aš siulau nespeliot klauskit V.AŠMENSKĄ
Į viršų
Nerijus Korbutas
2012 Rgp 05 d., 15:29
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Teko pasistengti, pagudrauti ir įtikinti šeimą šios vasaros atostogoms prie jūros rinktis Nidą. Truputį net ir gėda, ir nors Nidoje yra tekę būti - istorinę vietą aplankiau pirmą sykį. Įdomus jausmas apima artėjant miško keliuku link geltonuojančios simbolinės arkos... Panašų jausmą esu apturėjęs kuomet nuvažiavau į Soldino girią ar pirmą sykį apsilankius šiaurinėje Kauno aerodromo dalyje. Tos istorinės, brangios vietos turi kažką savito ir jas aplankius apima toks įdomus, geras jausmas, ką nupasakoti žodžiais sunkoka...

Tačiau, ne apie tai norėjau parašyti.

Kiek buvau susidaręs vaizdą iš pasakojimų, nuotraukų ir kt. šaltinių tai ta simbolinė arka vadinama pirmąja angaro arka, o pirmąją aš visuomet įsivaizdavau esant šią (pažymėta raudonai):





Tačiau ir pabuvojus vietoje neiškart supratau ir tik grįžus namo ir peržiūrėjus senas nuotraukas teko įsitikinti, kaip stipriai klydau ir nusivilti, nes būdamas ten buvau nusipiešęs visai priešingą vaizdą šalių atžvilgiu, ir net menamos bendrabučio vietos ieškojau kitoje angaro pusėje ....
Įsivaizdavau, kad ateinu raudonos rodyklės kryptimi ir matau raudonai pažymėtą arką, o iš tikro aš atėjau juk žalios rodyklės kryptimi ir atkurtoji arka po kuria yra simbolinis akmuo yra pažymėta žaliai...





Gal aš ne vienas toks apsigavęs? Pasakojimą apie tai ką ten pamačiau dar pratęsiu.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2012 Rgp 05 d., 15:35
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Kad būtų dar aiškiau, tai šiuos vaizdus būdamas ten vietoje mintyse sutapatinau...







O nederėjo.
Į viršų
lokys
2015 Bir 08 d., 21:24
Užsiregistravęs dalyvis #239
Prisijungta: 2011 Rgp 14 d., 21:44
Pranešimų: 287
Prie to pacio

Į viršų
Eiti į puslapį       >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook