Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Įvairios temos :: Modeliavimas
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Naujiena! Lietuviškas Fiat CR.20
Eiti į puslapį       >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Nerijus Korbutas
2009 Rgs 07 d., 23:55
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Sveiki, lenkų firma Choroszy išleido Fiat CR.20 plasmasinį modelį, kuriam yra ir lietuviškos dekolės. Dėkui Marcel už informaciją. Susidomėję ieškokit internete ir praneškite šitoje temoje, ką pavyks sužinoti: kainą, kokybę ir t.t.
Pridedu foto:











Į viršų
mindozee.mig3
2009 Rgs 08 d., 01:28
Užsiregistravęs dalyvis #58
Prisijungta: 2009 Vas 26 d., 23:56
Pranešimų: 468
Šitame puslapyje yra pardavime, beje dabar kaip tik nuolaida tam modeliui
http://www.joesmodels.com/a_72_choroszy_models.html
Į viršų
auktis
2009 Rgs 08 d., 22:45
Užsiregistravęs dalyvis #89
Prisijungta: 2009 Bir 28 d., 23:14
Pranešimų: 169
Smulkus pataisymas: modelis yra ne plastmasinis, o iš resino, t.y. epoksidinės dervos. Surinkimo specifika modeliams iš šių medžiagų truputį skirtinga, yra savų niuansų. Mažiau patyrusiems modeliuotojams kaip pirmą resininį modelį rekomenduočiau rinktis kažką paprastesnio, vieno sparno
Į viršų
Kiras
2009 Rgs 09 d., 12:10
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
O varge, varge!
Graudu, kad jaunimėlis jau visai nemoka lietuviškai.
Kas čia per žodžiai - resinas, resininis??
Tai juk ta pati plastmasė, viena iš daugelio jos rūšių.

Iš žodyno:
resin - sakai, derva;

synthetic resin - sintetinė derva; plastikas, plastinė masė

Į viršų
rbt972
2009 Rgs 09 d., 20:25
Svečias
Graudu, kad jaunimėlis jau visai nemoka lietuviškai.

Kirai,technologija užsėnietiška,todėl dalis modėliuotojų naudoja žodį "resin".Aš aplamai rašyčiau taip kaip tariasi - "rezin" (guminis)
Į viršų
Nerijus Korbutas
2009 Rgs 09 d., 20:50
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Aš rašydamas "plasmasinis" norėjau pasakyti tik tiek, kad jis ne kartoninis, ne metalinis ar panašiai.
Į viršų
auktis
2009 Rgs 09 d., 22:45
Užsiregistravęs dalyvis #89
Prisijungta: 2009 Bir 28 d., 23:14
Pranešimų: 169
Kiras rašė ...

O varge, varge!
Graudu, kad jaunimėlis jau visai nemoka lietuviškai.
Kas čia per žodžiai - resinas, resininis??
Tai juk ta pati plastmasė, viena iš daugelio jos rūšių.

Iš žodyno:
resin - sakai, derva;

synthetic resin - sintetinė derva; plastikas, plastinė masė




Jaunimėlis (~30) lietuviškai moka, ir moka gerai. Pažodinis vertimas - taip - sakai ir derva ir pan. Tačiau tam tikros, būtent tokio tipo modeliams naudojamos epoksidinės dervos atmainos (mišinio) lietuviškas terminas kiek man žinoma dar nėra išrastas. Prašome, galite tą padaryti Jūs.

Tai nėra ta pati plastmasė, bent jau pagal apdirbimo technologiją ir sąvybes, kai kalba eina apie modelius iš šių medžiagų.

Mano nuomone - modeliuotojai, išgirdę žodį "resin", iškart supranta apie ką kalba eina, kas su modeliavimu mažai susiję - truputį pasidomėję (panaršę) lengvai išsiaiškinti gali. Ir priešingai, pavadinęs tokius modelius lietuviškais žodžiais - "derviniais", "smaliniais" ar kt. modeliais liksite nesuprastas. Jau geriau šią medžiagą vadinti epoksidine derva, bet šis junginys ir gremėzdiškas, ir nėra 100 proc. tikslus. Epoksidiniai modeliai - galbūt vienas iš variantų. Bet ir vėl nelietuviškas (nelietuviškos kilmės) žodis, ar ne?

P.S. Iš esmės - Nerijus teisus, modeliai šie artimiausi plastmasiniams, o aš tiesiog patikslinti/įspėti kolegas norėjau, kad netyčia neapsiriktų ir nenusiviltų
... o gavosi kažkokia bereikalinga diskusija ne į temą.
Į viršų
Kiras
2009 Rgs 10 d., 11:25
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Gerb., Aukti! Nereikia taip priešiškai reaguoti į kritiką, juolab, kad ta kritika teisinga.

Kam tada tas Lietuvos Aviacijos istorijos tinklapis, jei visiškai nesistengiam to lietuviškumo palaikyti?
Jei visų bus toks požiūris tai po kokių 20-30 metų Lietuvėlė taps "Eurosojūzo" padalinys ir tiek. Ir nelabai, ką domins pvz. " Anbukų" istorija...

Dėl resino.
Lietuviški sklandytuvai LAK juk nevadinami resininiais.
O tu, Aukti, ir pats šiek tiek pagalvojęs suradai tinkamą terminą - epoksidiniai modeliai.

Nukrypusią į šoną diskusiją lai moderatoriai perkelia į tinkamą vietą.
Į viršų
auktis
2009 Rgs 10 d., 19:05
Užsiregistravęs dalyvis #89
Prisijungta: 2009 Bir 28 d., 23:14
Pranešimų: 169
Kritika ir pastabos turėtų būti konkrečiai išreiškiamos, be jaustukų ir teiginių/epitetų kas ką moka ar nemoka.

Kiras rašė ...

<...> jei visiškai nesistengiam to lietuviškumo palaikyti?


Lietuviškumą pirmiausia imtis palaikyti reikia ne tokiuose forumuose, kur, kaip ir realaus susitikimo metu, susirinkę bendraminčiai aptaria rūpimus klausimus laisvai bendraudami, o daug anksčiau. Man asmeniškai yra 100 kartų graudžiau kasdien matyti jaunų, tik ką pabaigusių mokslus, (iš)laikiusių egzaminus, žmonių parašytus oficialius "popierinius" dokumentus su daugybe rašybos (nekalbu apie skyrybą) klaidų. Dabar - vien dėl nedidelio skaitančių skaičiaus mūsų diskusija betikslė ir lietuviškumo palaikymui iš jos naudos nebus jokios.

Kiras rašė ...

Nukrypusią į šoną diskusiją lai moderatoriai perkelia į tinkamą vietą.


O nesigailėsiu, jei ištrins visai
Į viršų
rbt972
2009 Rgs 10 d., 19:19
Svečias
auktis...
O nesigailėsiu, jei ištrins visai

Nesutinku.Gal mes savo pranešimais ir nukrypome nuo temos,bet išsivysčiusi diskusija palietė aktualiją - užsieninių terminų analogai lietuvių kalboje,naudojami aviamodeliuotojų ir istorija besidominčių tarpe.
Aš UŽ šių diskusijų perkėlimą į naują temą !
Į viršų
Eiti į puslapį       >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook