Diskusijos

Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Povilas56
2009 Geg 11 d., 13:07
Užsiregistravęs dalyvis #57
Prisijungta: 2009 Vas 26 d., 11:06
Pranešimų: 36
Žmogus nusipelno Lietuvai savo darbais, o ne užimamomis pareigomis. Dažnai pastebiu, kad vienas ar kitas aviatorius išaukštinamas vien todėl, kad užima aukštas pareigas, bet to tikrai nepakanka. Taigi vertinkime aviatorius pagal jų darbus, nuopelnus Lietuvai
Į viršų
Flyer
2009 Geg 11 d., 22:06
Užsiregistravęs dalyvis #27
Prisijungta: 2008 Lap 27 d., 15:47
Pranešimų: 135
Tiek Oškinis, Karvelis ar Paknys yra nusipelnę Lietuvai tikrai ne savo pareigomis, o tikrais ir užčiuopiamais darbais, kurie tebėra užčiuopemi.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2009 Geg 11 d., 22:33
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Gal gali Povilai plačiau?
Pvz. Pakarskas. Atrodytų su tarpukario aviacija neturi nieko bendro, tačiau kas nei ne jis pirmasis, beto stipriai rizikuodamas, pradėjo Dariškės atstatymą. Ir t.t.
Į viršų
Povilas56
2009 Geg 12 d., 22:23
Užsiregistravęs dalyvis #57
Prisijungta: 2009 Vas 26 d., 11:06
Pranešimų: 36
Jeigu žmonės nusipelnę Lietuvai, tai norėtūsi žinoti, kokie tie nuopelnai ir kaip Lietuva tuos nuopelnus įvertino. Gal tie žmonės yra apdovanoti valstybiniais apdovanojimais, pavyzdžiui. Pakol kas čia pateiktų pavardžių neminėsiu, noriu suprasti, kaip vertinami nuopelnai, pagal kokius kriterijus?
Į viršų
Nerijus Korbutas
2009 Geg 12 d., 23:01
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Povilui:
Aš pradėdamas šį svetainės skyrelį iškart kreipiausi į jus, kad bendrai išrinktume tuos nusipelniusius žmones.
Todėl, jūsų paskutinis pasisakymas labai netaktiškas, sutrumpinus: Tu padaryk, o aš tada jau kritikuosiu. Ši svetainė kuriama ne tokiu principu. Visur kur įmanoma prašau ir prašysiu jūsų pagalbos. Jei matote, kad kažkas netinkamas būti tame sąraše - sakykite, bendrai nuspresime.

Sauliui:
Dėl nuopelnų vienodumo - jūs paimkite bet kurį apdovanojimą ir palyginkite jų gavėjus. Nerasite dviejų vienodai nusipelniusių - vienas daugiau - kitas mažiau...

Kirui:
Tiesa, neturiu po ranka (nes esu komandiruotėj) visos literatūros, internete irgi nerandu jūsų pateikto Arbačiausko nuopelnų Lietuvai, kurie susiję su tarpukario aviacija.

O šiaip tikrai yra žmonių ir nedėkingai užmirštų ir šiaip tinkamai neįvertintų - jūs tik rašykite apie tokius, o mes bent simboliškai pagerbsime.
Į viršų
Povilas56
2009 Geg 13 d., 09:42
Užsiregistravęs dalyvis #57
Prisijungta: 2009 Vas 26 d., 11:06
Pranešimų: 36
Aš nieko nekritikuoju ir nesiruošiu to daryti, mano tikslas išsiaiškinti nusipelnusių žmonių atrinkimo kriterijus tam, kad galėčiau pateikti kandidatus į tą sąrašą. O šis skyrius įdėja tikrai šauni, maloniai prisidėsiu
Į viršų
Kiras
2009 Geg 14 d., 16:55
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Nerijus Korbutas rašė ...

Kirui:
Tiesa, neturiu po ranka (nes esu komandiruotėj) visos literatūros, internete irgi nerandu jūsų pateikto Arbačiausko nuopelnų Lietuvai, kurie susiję su tarpukario aviacija.

Temos įvadinėje žinutėje nebuvo formuluotės, kad "nusipelnę tarpukario Lietuvos aviacijai". Tai aš ir siūliau bendrai.
Jei jau tik "tarpukario aviacijai" - tai ir mano siūlytasis E.Ganusauskas, tur būt, neatitinka šių kriterijų.
Į viršų
Nerijus Korbutas
2009 Geg 14 d., 22:59
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Apie muziejininkus.
Daugelis klaidingai įsivaizduoja, kad kapstytis archyvuose, rašyti straipsnius, monografijas, leisti istorinius leidinius yra tiesioginis jų darbas. Deja, ne.
Muziejininkų darbas yra prižiūrėti ekspozicijas, jas tvarkyti, kataloguoti, pildyti, rengti įvairius minėjimus, šventes muziejuje. O visa kita yra savanoriška užklasinė veikla, kad ir tie patys "Plieno Sparnai".
Už tai mes jiems ir turime būti dėkingi.
(Čia dalis atsakymo į Povilo pastabas)
Į viršų
Nerijus Korbutas
2009 Geg 24 d., 16:04
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Iš tiesų sudaryti tokį sąrašą pasirodė kur kas sudėtingiau nei galvojau iš pradžių.
Labai sunku nuspręsti (juo labiau neturint informacijos, nepažįstant žmonių ...) ką įrašyti, ką ne.
Arba dėl tų nuopelnų. Vieni daug tyrinėjo/a tarpukario aviaciją, kiti daug nuveikę Lietuvai sovietmečiu, tačiau nedaug rašę/ tyrinėję ar kitaip prisidėję prie tarpukario Lietuvos aviacijos istorijos - kažkaip neišeina vienus išbraukti kitus įrašyti ir t.t.
Turbūt teks sąrašą plėsti. Nes tokių atvejų kaip E.Ganusauskas bus ir daugiau - atrodytų aviatorius, žurnalistas savo gyvenimą pašventęs aviacijai, tikrai yra nusipelnęs Lietuvai, tačiau jei pradėti žiūrėti į nuopelnus tarpukario aviacijoje jų lyg ir nedaug, nors yra pvz. knyga Aukštumos (aprašytos ir tarpukario katastorofos), publikacijos periodinėje spaudoje (Lietuvos ryte apie Karo aviacijos likvidaciją) ir t.t.

Tad dar kartą raginu visus prisidėti.
Ypač čia naudingos būtų Kauno aviacijos veteranų sąjungos narių pastabos, pasiūlymai.


Į viršų
Nerijus Korbutas
2009 Bir 11 d., 12:22
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Vistik geriausia bus sąrašą praplėsti. Labai sudėtinga pasirodė išskirti ir surinkti žmones kažkuo tai nusipelniusius tik tarpukario Lietuvos tyrinėjimuose ar su tuo susijusiose srityse. Prasmingiau bus jei Nusipelnę Lietuvai puslapyje surašysime visų laikų aviaciją tyrinėjusius ar kitais gerais darbais pasižymėjusius žmones pvz. tėviškų atstatymuose ir t.t. ir t.t.
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook