Diskusijos

Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
Prunce
2009 Spa 10 d., 16:58
Užsiregistravęs dalyvis #66
Prisijungta: 2009 Kov 23 d., 21:46
Pranešimų: 838
Nesiginčysiu, nes sakiau, kad tai buvo mano spėjimas. Tik iš Tavo, Nerijau, paminėtų niuansų taip pat turiu porą pastabų. ar tai, ką Tu pavadinai bėgiu galine atrama, atidžiau pasižiūrėjus, nepanašu į zenitinę patrankėlę ant stovo. Manau, kad toks dalykas aerodromo laukui yra naturalesnis, negu bėgiai. Nežinau, gal atrodysiu paskutinis žioplys, bet man iki šiol niekur neužkliuvo prieškario Lietuvos periode Aleksoto aerodrome bėgiai - buvo ten geležinkelis, ar ne? O kareivukai, esantys ne kairiąjame, o dešiniąjame kampe galėjo ir atsitiktinai tuo metu rikiuotės pratimus ar ką nors panašaus ten atlikinėti. Be to, kareivis, kaip žinia, drausmingas žmogus, tai ir į nelaimės vietą, kai ten jau sulėkę nemažai žmonių, gali rikiuotėje eiti? Ar ne? Negi civiliokiškas smalsumas karį gali priversti laužyt drausmę? Suprasčiau, jei nieko ten nebūtų, tada skubama į pagalbą, nežiūrint rikiuotės. Bet šiuo atveju jie tikrai ne pirmieji ten atėję. o ir dar - ar ne per mažai civilių laidotuvėms? Sutik, kad kiekvienas lakūnas turėjo n giminių ir tikrai jie negalėjo visi būti kareiviai. Tiksliau - jie net, labiau tikėtina, buvo civiliai. O nuotraukoje matau tik dvi skarotas moteriškaites, kurios gali būti medicinos darbuotoja. Berašant, šovė gal kiek netikėta mintis, bet, manau, kiek realesnė, negu mūsų abiejų tragiškos. Ar negali tai būti vieno iš naujų "elfogių" įtraukimo į rikiuotę šventė? Tada labiau paaiškinama, kodėl tie lakūnai prie lėktuvų poromis stovi, ką tie kareiviai rikiuotėje veikia, kodėl taip mažai civilių ir kuriam velniui atvilkta patrankėlė - saliutui (jei toks būdavo vykdomas). Sutik, kad Aviacijos kūrimosi metu kiekvienas naujas ar suremontuotas lėktuvas buvo šventė. O kodėl be sparnų - negaliu paaiškinti.
Į viršų
KĘSTUTIS A.
2009 Spa 10 d., 20:10
Užsiregistravęs dalyvis #25
Prisijungta: 2008 Lap 25 d., 00:56
Pranešimų: 136
Sveiki,manau čia laidotuvės,šią nuotrauką esu kažkur matęs, sakyčiau tarpukario ,,Karyje''.Ant liemens matosi karstas,arčiau kilio matosi vainikas.Lakūnai buvo šarvojami angare,tai dabar iš angaro ir stumiamas pro lėktuvų rikiuotę,matosi išsirikiavusios įgulos.Nerijus teisus, matosi siauruko bėgiai su galine atrama,matosi lentų tiltas per aerodromo sausinimo griovį,aerodromo apsaugos patrankėlė nuleistais vamzdžiais dešinėje žemiau tarp žygiuojančių kareivių ir dūdų orkestro,kuris tikrai neatėjo pagrot į nelaimės vietą.
Į viršų
rbt972
2009 Spa 14 d., 14:06
Svečias
Gal kur jau ir buvusi talpinta nuotrauka...Priminkit,kas ir kaip.


Į viršų
Nerijus Korbutas
2009 Spa 14 d., 20:43
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Nuotrauka nematyta.
Lėktuvas LVG C.VI , o žmogus lyg ir Kostas Kanauka. Bet nesu tikras.
Į viršų
Mindaugas
2009 Spa 14 d., 21:17
Mindaugas

Užsiregistravęs dalyvis #5
Prisijungta: 2008 Lap 05 d., 17:06
Pranešimų: 464
Kostas Kanauka negali būti, jis vyr. ltn. laipsnį gavo tik 1928 m., o ši nuotrauka daryta tarp 1920-1923 m. Gal tai vienas iš vokiečių? Atrodo jiems visiem buvo suteikti vyr. ltn. laipsniai.
Į viršų
rbt972
2009 Spa 14 d., 21:26
Svečias
Opanki...Maniau žinoma
Nuotrauka rasta viename anglakalbių forume.Dar keletas foto iš ten :






Į viršų
sky76v
2009 Spa 14 d., 21:40
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Toje nuotraukoje - Haris Rotteris.
Kitos nuotraukos yra buvę albume „Lietuvos karinė aviacija“.
Į viršų
rbt972
2009 Spa 14 d., 21:46
Svečias
Kitos nuotraukos yra buvę albume „Lietuvos karinė aviacija“.Saulius Št.

Gal ištrint nesikartojimui ?
Beje,Sauliau,o kas per viens yra Haris Rotteris ? Kaip atpažinai ?
Atleiskit man už tokius klausymus,"žalias" esu KOP asmenybių žinojime.


[ Redaguota 2009 Spa 14 d., 21:53 ]
Į viršų
Mindaugas
2009 Spa 14 d., 21:49
Mindaugas

Užsiregistravęs dalyvis #5
Prisijungta: 2008 Lap 05 d., 17:06
Pranešimų: 464
Taip ir maniau, jog tai H. Rotteris, tik neturėjau kaip patikrinti.
Į viršų
sky76v
2009 Spa 14 d., 22:54
Užsiregistravęs dalyvis #49
Prisijungta: 2009 Sau 27 d., 14:48
Pranešimų: 1306
Tiesiog, esu matęs šią nuotrauką muziejuj
Dabar staigiai neprisiminsiu - kad čia Rotteris sužinojau iš Gyčio žodžių, ar kažkuriam nuotraukų albume buvo ir užrašas prie nuotraukos.
Kad nelabai pas mus publikuojamas - galima suprast:
http://www.plienosparnai.lt/page.php?564
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook