Diskusijos

Lietuvos Aviacijos Istorija 1919 - 1940 m. :: Diskusijos :: Transatlantiniai skrydžiai :: S.Darius ir S.Girėnas
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Gražinos Sviderskytės tyrimas
Eiti į puslapį   <<        >>  
Moderatoriai: Arius, Nerijus Korbutas, Pijus, Mindaugas, Kiras
Autorius Pranešimas
eppanzer
2012 Sau 22 d., 22:34
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: 2009 Sau 05 d., 08:36
Pranešimų: 490
Kiras rašė:
O grįžtant prie taip vadinamos "komercijos" - tai, vyručiai, nusileiskit ant žemės ir pradėkit galvoti blaiviai.
Mes ir mąstom labai blaiviai, G.Sviderskytės uždirbtų pinigų neskaičiuoju, nepavydžiu ir linkiu jai su šiuo ir kitais projektais užsidirbti. Kalbėdamas apie galimą komercializaciją , turiu galvoje kažką panašaus į "Uragano kapitoną". Mano, matau ir kolegos Pruncės nuomone, "Uragano kapitonas" yra ... na, ji mums nepatinka
Ir nei lašo pavydo ar neobjektyvumo. Kam patinka, skaitykit, mėgaukitės - kiekvienas turi teisę rašyti, ir kiekviena knyga verta išleisti. Kam skaityti, kam neskaityti, kam patinka, kam nepatinka - kiekvieno asmeninis reikalas.
Į viršų
Kiras
2012 Sau 23 d., 21:47
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
Prunce rašė ...

"šnipštas" a la ""uragano kapitonas" ar kaip ten jis. Eilinis pop- skaitalas. "informacija" yra, bet informacijos nėra...

eppanzer rašė ...

Kalbėdamas apie galimą komercializaciją , turiu galvoje kažką panašaus į "Uragano kapitoną". Mano, matau ir kolegos Pruncės nuomone, "Uragano kapitonas" yra ... na, ji mums nepatinka

Naaa...

Man, "Uragano kapitonas" nebuvo nei "šnipštas", nei "eilinis skaitalas", ir informacijos ten tikrai radau. Manau, daugeliui kitų skaitytojų - irgi.
Na, o gerb. Pruncė ir Eppanzeris, matyt, šiose temose yra tiek giliai pasikaustę, kad jie G.Sviderskytės veikloje neranda nieko gero, ir nemano, kad bus kas nors gero.
Nežinau, nežinau... Kažkoks liguistas skepticizmas. Kritika dėl kritikos.

Vertinu Pruncės ir Eppanzerio apsiskaitymą ir erudiciją. Būtų malonu, kad ir su kitais pasidalintumėte. Ta proga siūlyčiau patiems parašyti, ką nors a la "Hurricano kapitonas" ar "Lituanicos mįslės" - mielai nupirkčiau ir skaityčiau. Ir nereikėtų G.Sviderskytei pavydėt...
Į viršų
Prunce
2012 Sau 23 d., 23:44
Užsiregistravęs dalyvis #66
Prisijungta: 2009 Kov 23 d., 21:46
Pranešimų: 838
Na, galiu pasakyti paprastai, kas man nepatiko "Uragano" kapitone". Tikros istorinės informacijos trūkumas. Tai tas pats, kas spręsti apie Prancūzijos istoriją iš A. Diuma kūrybos. Skaityti įdomu, kai kas tikra, bet visa kita - autoriaus interpretacijos. Toks kūrinys geriausiu atveju gali vadintis istoriniu romanu, bet ne tyrimu ar dokumentiniu rašiniu. O rašyti irgi ne kiekvienas gali. Nors ir informacijos kalnus turės. Tam taip pat talento reikia. Bet rašyti viena, o vadinti kitaip... Aš geriau modelius darau ir kitur nesikišu. Bet, bandau surinkti informaciją apie tą Marcinkaus "Hurricane" ir suprojektuoti jo kartoninį modelį, nusiperku Sviderskytės dokumentinę apybraižą ar kaip ten ji pavadinta, kažką naudingo rasti tikiuosi. Ir ką gaunu? "Trys muškietininkai" tipo romaną... Gal kiek sutirštinau spalvas, bet, kaip sakiau: informacijos yra, bet informacijos nėra. O dėl pavydo kokiai Sviderskytei ar dar kam - aš šia liga nesergu - turiu imunitetą. Aš noriu gauti tai, kas deklaruojama, o gaunu ką?...

[ Redaguota 2012 Sau 23 d., 23:46 ]
Į viršų
auktis
2012 Sau 23 d., 23:58
Užsiregistravęs dalyvis #89
Prisijungta: 2009 Bir 28 d., 23:14
Pranešimų: 169
Su Prunce tikrai sutikčiau - ir mano manymu "Uragano kapitonas" labiau pop-kūrinys, nei istorine informacija pagrįsta dokumentinė knyga. Taip, kažkiek informacijos yra, šis tas gal net ir kitur nematyta, tačiau man asmeniškai labai nepatiko rašymo stilius, net skaitant vietomis erzinti pradeda. Nors... čia tema apie Darių ir Girėną
Į viršų
Nerijus Korbutas
2012 Sau 24 d., 01:14
Administratorius

Užsiregistravęs dalyvis #2
Prisijungta: 1970 Sau 01 d., 03:00
Pranešimų: 4086
Na, nelygu kas ko tikėjosi rasti "Uragano kapitone". Prunce tikėjosi Marcinkaus Hurriceino su visom dažymo schemomis, Epanzer gal tik sausų, konkrečių archyvinių dokumentų rinkinio. Kitas dar kažko. Mano nuomone G.Sviderskytė atliko milžinišką darbą, įdėjo titaniškas pastangas ir sudėjo į knygą tai ką rado. O rado, atrodo nemažai. Apie Marcinkų aišku buvome skaitę ir iki Sviderskytės, bet žinau visus šaltinius kuriuose buvo buvo kažkiek aprašytas R.Marcinkaus gyvenimas ir tie informacijos trupiniai laisvai tilpo ant vienos rankos pirštų. Jaučiasi kažkoks kvailas išankstinis nusistatymas prieš moterį. Didžiosios dalies Uragano kapitone paskelbtos informacijos net ir nežinotume jei ne šis pop-kūrinys. Autorė atliko darbą, surinko informaciją ir tik jos valia kokia forma tai pateikti.
Lygiai tas pats ir su XX a. archyvais. Lygiai taip pat bus ir su Lituanicos tema. Mūsų istorikams Berlyno archyvai buvo nepasiekiami toliai, na o Sviderskytei atrodo jie yra arčiau ... Turime tik džiaugtis ir gerbti. O ne neargumentuotai kritikuoti. O kas liečia komerciją tai tikrai nėra ko pykti ir pavydėti. Dirbama privačia iniciatyva, tad natūralu, kad iš to ir grįžti kažkas turi. Turbūt nereikia net pasakoti kiek kainuoja kelionės po Europą, gyvenimas ištisais mėnesiais svetur, galų gale pačios knygos leidyba ...
Ir vargu, ar sausų faktų, dokumentų faksimilių rinkinys parsiduotų didesniu nei poros šimtų egzempliorių tiražu ir atpirktų įdėto darbo (bent jau lėšų) sąnaudas ...
Į viršų
Paulius
2012 Sau 24 d., 17:55
Paulius
Užsiregistravęs dalyvis #7
Prisijungta: 2008 Lap 07 d., 16:30
Pranešimų: 122
Aš tai visai nebuvau nieko apie Marcinkų girdėjęs kol neperskaičiau "Uragano kapitono". Jei tai būtų buvęs kažkoks dokumentų rinkinys ar kažkas panašaus - abejoju ar tokia knyga iš viso būtų pakliuvusi man į rankas.
Žmonių norinčių žinoti kiekvieną "veikėjo" veiksmą minutės tikslumu - vienetai. Būtų kvaila orientuoti leidinį į šią mažumą. Be to, nebuvo tas Marcinkus toks jau super nusipelnęs asmuo, kad apie jį mokslinius darbus rašyt.
Darius ir Girėnas - jau šiek tiek kitas atvejis, bet kad ir koks galų gale beišeitų G. Sviderskytės tyrimas, bet kokia veikla yra sveikintina. Visada viską galima padaryti geriau nei jau yra padaryta, tad kaip sakė Kiras, imkitės darbo patys, kolegos, nereikia laukti kol viskas bus pateikta ant sidabrinės lėkštutės
Į viršų
lokys
2012 Sau 24 d., 18:49
Užsiregistravęs dalyvis #239
Prisijungta: 2011 Rgp 14 d., 21:44
Pranešimų: 287
Labai patiko Nerijaus pastebejimas apie Berlyno archyvus.manau, kad tuo viskas ir pasakyta...
Į viršų
eppanzer
2012 Sau 24 d., 21:45
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: 2009 Sau 05 d., 08:36
Pranešimų: 490
Kiras rašė;
Vertinu Pruncės ir Eppanzerio apsiskaitymą ir erudiciją. Būtų malonu, kad ir su kitais pasidalintumėte. Ta proga siūlyčiau patiems parašyti, ką nors a la "Hurricano kapitonas" ar "Lituanicos mįslės" - mielai nupirkčiau ir skaityčiau. Ir nereikėtų G.Sviderskytei pavydėt...


Nerijus Korbutas rašė:
Jaučiasi kažkoks kvailas išankstinis nusistatymas prieš moterį.
O kas liečia komerciją tai tikrai nėra ko pykti ir pavydėti.


Paulius rašė:
Visada viską galima padaryti geriau nei jau yra padaryta, tad kaip sakė Kiras, imkitės darbo patys, kolegos, nereikia laukti kol viskas bus pateikta ant sidabrinės lėkštutės


Fui, kolegos, negražu... Akyse manęs nematėte, o visi kaip vienas kaltinate pavydumu ir kitais negražiais dalykais. Nesusikurkite sau nekritikuojamų stabų, toks fanatizmas bukina ir atima gyvenimo džiaugsmą.
Aš jums knygos iš rankų neplėšiu, kuo Sviderskytei užsiiminėti nenurodinėju. Atvirkščiai, nuoširdžiai linkiu kūrybinės sėkmės ir visokeriopos laimės gyvenime. Aš atvirai, tačiau neįžeidžiamai kritikuoju jos darbą, ir man tas pats kokia jos lytis, amžius ar išsilavinimas, tas pats ką ji valgo ir kuo ji rengiasi. Kritikuoju jos atliktą darbą, kūrybą. Turiu teisę kritikuoti tai kas pateikiama visiems, viešai ir tuo pačiu atiduota viešam aptarimui. Tikrai ne pačią Sviderskytę. Man nepatiko Sviderskytės darbas žiniose, man nepatiko jos knyga "Uragano kapitonas". Ir anaiptol neieškau vien sausų akademinių faktų. Tiesiog jos darbe yra tai, kas man nepatinka nei knygose, nei žiniasklaidoje, nei gyvenime. Skaitykit, žavėkitės, džiaukitės. Tačiau nekabinkite asmeniškai įžeidžiančių etikečių dėl pareikštos nuomonės. Tai švelniai tariant nemandagu.
Labai norite kritikuoti Pruncės ar mano viešai pateiktus darbus ar kuklius darbelius - pirmyn.
Į viršų
Kiras
2012 Sau 26 d., 19:44
Kiras

Užsiregistravęs dalyvis #19
Prisijungta: 2008 Lap 24 d., 19:16
Pranešimų: 1398
eppanzer rašė ...

Fui, kolegos, negražu... Akyse manęs nematėte, o visi kaip vienas kaltinate pavydumu ir kitais negražiais dalykais

Nemačiau, taip pat ir Pruncės nesu matęs. Bet spręsdamas pagal daugelį jūsų žinučių ir komentarų, susidariau nuomonę, kad esate solidūs forumų dalyviai, pakankamai išprusę, kultūringai diskutuojate, argumentuotai ginate savo nuomones. Bet...

eppanzer rašė ...

Kritikuoju jos atliktą darbą, kūrybą. Turiu teisę kritikuoti tai kas pateikiama visiems, viešai ir tuo pačiu atiduota viešam aptarimui. Tikrai ne pačią Sviderskytę

Aš taip pat kritikuoju. Kritikuoju jūsų nihilizmą G.Sviderskytės atžvilgiu ir išankstinį nusistatymą. Juolab, kaip minėjau, vertinu jus kaip brandžius diskusijų dalyvius. Ir staiga op...

Jūsų pasisakymai a la delfio komentatorių lygio:

Prunce rašė ...

Vat, vat. kad tik nesigautų eilinis "šnipštas" a la ""uragano kapitonas" ar kaip ten jis. Eilinis pop- skaitalas. "informacija" yra, bet informacijos nėra...

eppanzer rašė ...

Prisiverčiau perskaityti. Dėl skonio nesiginčijama, bet tas "elenka" stilius asmeniškai mane erzina labai stipriai. Darbas nuveiktas didelis, pakalbinta nemažai žmonių, pateikta daug dokumentų ir nuotraukų. Bet antrą kartą knygos į rankas nepaimsiu, turbūt Sviderskytės knygas (jeigu jų dar bus) skaitysiu tik tada, kai paskutinį seną laikraštį sunaudosiu... Daugumos kolegų nuomonė priešinga, džiaugiuosi kad knyga pateisino jūsų lūkesčius. Deja, autorės stilius man tiesiog nepakeliamas, "permuša" visą įdėtą darbą.

Iškalbinga...

Tai ką - nuomonę, jog knyga, prifarširuota dokumentų, schemų, žemėlapių, laiškų, atsiminimų, vadinama "be informacijos", tipo "Trys muškietininkai" arba nusistatymą dėl nepatinkamo stiliaus neskaityti ateityje to autoriaus - negalima kritikuoti??? Tai kas čia tie "nekritikuojami stabai" ar "šventosios karvės"?
Tai tiek.
Į viršų
Prunce
2012 Sau 26 d., 20:17
Užsiregistravęs dalyvis #66
Prisijungta: 2009 Kov 23 d., 21:46
Pranešimų: 838
"Kiras", o kaip atrodo, kad beveik vienintelis faktas Sviderskytės "Uragano' kapitone" yra tas,... Kad Lietuvoje buvo toks karo lakūnas Marcinkus, kuris neaišku dėl kokių priežasčių atsidūrė Britanijoje, kovojo prieš nacius. Neaišku net ko jis ten pasiekė... Eilinis "Srovių", "Abipus sienos", ... lygio žurnalistinis "burbulas'. Žinoma, čia aš patirštinau spalvas specialiai. Tačiau, kai žmogus parašo, kad iki tol/ kol neskaitė "Uragano" kapitono", nežinojo, kas iš viso buvo tas Marcinkus (čia turėjau galvoje "Pauliaus" pasisakymą), tai ar čia mano problema. Apie jį rašė "Lietuvos sparnai". Vadinasi, ne visiems svarbu, kas duodama, o tai, kad iš viso kažkas duodama. Apie Marcinkų teko skaityti net Tarybiniame žurnale "Krylja Rodiny'. Ten buvo puikus straipsnis apie Tekselio saloje buvusį fašistinį britų lakūnų lagerį ir filmą "Didysis pabėgimas". Beje, kas iš diskusijos dalyvių matė šį filmą? Tame straipsnyje, apie kurį kalbu, jis buvo įvertintas gana puikiai, nors ir prasilenkė su tarybine ideologija. Tai kad informacijos apie šį tikrai žymų lietuvių lakūną buvo nemažai. Tik ieškoti reikia ir kalbas po truputį mokytis. Aš, pavyzdžiui, nemažai informacijos radau ČSSR leistos serijos "Triada" brošiūroje apie "Hurricane Mk. I" ir vienoje knygelėje apie Čekų 1 st Squadron RAF sudėtyje. Ir net toje knygelėje, kurioje Marcinkus buvo paminėtas tik lakūnų ir pergalių sąrašuose, informacijos radau daugiau, negu Sviderskytės "dokumentinėje" apybraižoje. todėl ir bijau, kad kažkas panašaus bus ir "tyrime' apie "Lituanica" katastrofą - bus nueita labiausiai liaudyje populiarios teorijos apie pašovimą įrodymo keliu. Duok dieve, kad taip neatsitiktų... "Kiras ", kritikuodamas mano pasisakymą apie tai, kad "Uragano" kapitonas" - pop - skaitalas, nepateikei jokių konkrečių faktų iš Sviderskytės knygos, kurie tai paneigtų. Nors ginčytis dėl to, kad ginčytis - ne mėgėjas, bet mano nuomonės apie šį kūrinį tikrai niekas nepakeis... Nesu taip kategoriškai nusistatęs būsimų šios autorės kūrinių atžvilgiu, kaip kolega "Eppanzer" ir naują jos kūrinį, jei tik bus įmanoma, nusipirksiu ir perskaitysiu. Bet, tikiuosi, kad ten tikrai kažką rasiu, kas bus verta pavadinti tyrimo rezultatu. Ateitis parodys... O šiaip...
Į viršų
Eiti į puslapį   <<        >>   

Persikelti:     Į viršų

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System

Svetainės nuorodos













Sveiki,

Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:




Prisiminti mane

[ ]

Facebook